معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان فعالیت‌های انجام‌ شده در حوزه اشتغال مددجویان را طی شش‌ماهه نخست سال جاری تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حبیب اله رضا دوست، با بیان اینکه توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت با شناسایی استعدادها، ارائه آموزش‌های لازم در زمینه ایجاد شغل مورد علاقه مددجویان با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به آن‌ها اجرا می‌شود، گفت: مددجویان قبل از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی باید دوره‌های مهارتی درزمینه طرح مورد نظر خود را بگذرانند تا بتوانند اشتغال پایدار ایجاد کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان افزود: برای افزایش مهارت‌های اشتغال‌زایی مددجویان، سه هزار و 794 نفر از مجریان طرح اشتغال‌زایی در گیلان طی شش‌ماهه نخست سال جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان بهره‌مند شده‌اند.

رضا دوست با اشاره به اینکه بخش عمده توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت بر اساس ایجاد اشتغال برای آن‌ها انجام می‌شود، افزود: غالب طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان در زمینه های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات است.

 وی با بیان اینکه در شش‌ماهه نخست سال جاری 800 طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به اجرا درآمده است، ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها جمعاً 16 میلیارد و 986 میلیون و 900 هزار تومان هزینه شده که 5 میلیارد و 102 میلیون تومان از منابع کمیته امداد و مبلغ 11 میلیارد و 884 میلیون و 900 تومان هم از منابع بانکی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان تعامل با کارفرمایان را یکی از روش‌های اشتغال‌زایی برای خانوارهای تحت حمایت برشمرد و گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری 103 نفر از مددجویان گیلانی به مراکز کاریابی معرفی و 22 نفر از آن‌ها مشغول به کارشده‌اند.

رضا دوست یادآور شد: سال گذشته 854 نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های مهارت‌آموزی، هزار و 652 نفر آموزش پایدارسازی و توسعه، 193 نفر حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی و 29 نفر هم در قالب کاریابی بهره‌مند شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج