رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قم، گفت: زلزله اخیر و تعداد جان باختگان، یادآوری دردناک از لزوم نظارت بر ساخت و سازهاست.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قم در پانزدهمین نشست شورای اسلامی شهر قم، گفت: زلزله اخیر و تعداد جان باختگان، یادآوری دردناک از لزوم نظارت بر ساخت و سازهاست. همچنین وی افزود: نظارتی که باید در نظام ساختمانی در مناطق عمومی، مسکن نوساز، مسکن فرسوده و روستایی صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: امید است با افزایش این نظارت ها بتوان در مقاوم سازی سازه ها و کاهش تهدیدات ساختمانی در زمان بروز حوادث گام های خوبی برداشته شود.

امراللهی همچنین در رابطه با لایحه دو فوریتی اخذ مجوز برگزاری مناقصه پروژه احداث پارکینگ طبقاتی، تاکید کرد: در حال حاضر هسته مرکزی شهر نیاز بیشتری به احداث پارکینگ دارد.

رد لایحه مجوز  مناقصه احداث پارکینگ طبقاتی     

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم لایحه دریافت مجوز برگزاری مناقصه پروژه احداث پارکینگ طبقاتی را رد کرده است؛ در این راستا سقف اختیارات شهرداری در مورد این لایحه 10 میلیارد تومان بوده اما مبلغ مناقصه 16.5 میلیارد تومان تعیین شده است.

امراللهی اظهار داشت: در کمیسیون اولویت‌های مورد نظر در مورد ساخت پارکینگ مورد بررسی قرار گرفته است و هم اکنون هسته مرکزی شهر نیاز بیشتری به احداث پارکینگ دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج