شهردار منطقه 6 قم از بهسازی پیاده‌رو لاین شرقی بلوار کشاورز جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، علی حاتمی فرد با اشاره به بهسازی پیاده رو لاین شرقی بلوار کشاورز جنوبی اظهار کرد: این پروژه در حال اجرا بوده و اکنون برداشت آسفالت موجود در پیاده رو و خاکبرداری تا رسیدن به تراز مورد نظر حدفاصل کوچه 1و3 به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از خاکبرداری، مکان تا 15 سانتیمتر از بلوکاژ و 10سانتیمتر بتن با عیار 200 کیلوگرم بر متر مکعب پر می‌شود و در نهایت بهسازی با کفپوش از جنس سنگ چرمی مصنوعی با ابعاد 40*40 سانتیمتر انجام می‌شود.

شهردارمنطقه 6 قم با بیان اینکه اعتبار این پروژه 2 میلیارد ریال است گفت: عرض پروژه در حدود 8 متر و طول آن تا رسیدن به سقف اعتبار پروژه است و زمان انجام پروژه مطابق قرارداد سه ماه است.

وی عنوان کرد: با انجام این پروژه و تخریب لوله‌های فاضلاب‌های خانگی موجود در پیاده‌رو بهداشت منطقه مطلو‌ب‌تر و حیوانات موذی از جمله موش‌ها از بین خواهند رفت.

حاتمی فرد با بیان اینکه لاین شرقی پیاده‌رو بلوار کشاورز جنوبی دارای شبکه فاضلاب است از مالکان درخواست کرد: از هدایت فاضلاب منازل به جوی معبر به طور جدی خودداری کنند.

وی با اشاره به باغچه سازی این پیاده رو با سنگ لایبید در اوایل سال گفت: با توجه به اینکه لاین غربی این خیابان فاقد شبکه فاضلاب شهری است تنها باغچه‌سازی این لاین انجام شده و پیاده‌روسازی آن منوط به اجرای کامل شبکه فاضلاب است که پس از اجرای آن و پایان حفاری‌های مربوطه بدون تردید سنگ فرش کردن آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردارمنطقه 6قم خاطرنشان کرد: پیاده‌‌روی و پیاده‌روها به عنوان دو عنصر پویایی و پایایی در فضای شهر، جزء لاینفک زندگی شهری به شمار می‌آیند توجه بیش از حد به نیازهای حرکت سواره و غفلت از حفظ و ساماندهی فضای پیاده و پیاده‌رو از عمده نقایص شهرسازی به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: این امر سبب کاهش کیفیت محیط شهری و افول ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی و بصری در فضاهای شهری می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج