تقی کهوریان با ابراز همدردی با حادثه دیدگان و تسلیت به بازماندگان جان باختگان زلزله شب گذشته درقصر شیرین،سرپل زهاب و روسکرمانشاه گفت: از نخستین لحظات وقوع زلزله با تشکیل جلسات مدیریت بحران در شهرستان ها و مرکز استان اقدامات فوری برای حفظ آمادگی در استان و اعزام امدادگران برای کمک به آسیب دیدگان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج از ارومیه، تقی کهوریان افزود: با دستور مقام عالی استان تعداد 16 تیم امدادی در قالب 110 امدادگر از شهرستان های جنوب استان به مناطق حادثه دیده شامل 10 تیم اسکان ، 4 تیم آوار و نجات و 2 تیم واکنش سریع، 2 تیم به همراه سگ های زنده یاب، تیم 30 نفره درمانی و یک فروند بالگرد مستقر در منطقه به همراه 17 دستگاه انواع خودروهای امدادی آمبولانس، کامیون و وانت جهت امدادرسانی اعزام شده اند.

معاون امور عمرانی استاندار و جانشین استاندار در ستاد مدیریت بحران استان افزود: 13 تیم عملیاتی آوار برداریو اسکان اظطراری 5 نفره در مجموع 60نفر از شهرستانهای شمال نیز آماده اعزام له مناطق آسیب دیده از زلزله می باشند که به محض اعلام نیاز اعزام خواهند شد.

تقی کهوریان همچنین خاطرنشان کرد: به همراه تیم های اعزامی برای کمک به خانواده های آسیب دیده 100 دستگاه چادر، 600 تخته پتو، 200 تخته موکت، 4000 قوطی انواع کنسرو و 100مجموعا شعله بخاری برق و 50 شعله والور ارسال شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج