امیر سرلشکر موسوی گفت: با توجه به عمق شدید فاجعه زلزله کرمانشاه، بیش از 350 جسد و بیش از 6 هزار مصدوم را از زیر آوار زلزله کرمانشاه در شهرستان سرپل ذهاب بیرون کشیدیم و تلاش‌ها با تمام قدرت همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرمانده کل ارتش ضمن درخواست از همه ملت ایران برای کمک‌رسانی همه‌جانبه به داغ دیدگان زلزله کرمانشاه، ابراز داشت: ارتش جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از وقوع این حادثه طبیعی شروع به ایجاد یک پل هوایی بین کرمانشاه و سرپل ذهاب و همچنین کرمانشاه به سایر استان‌های کمک‌رسان کرد که تا این لحظه توانسته بیش از 250 پرواز امدادی را انجام دهد.

وی افزود: در بخش زمینی نیز با تشکیل یک زنجیره آمبولانسی بیش از 600 مجروح زلزله دیده به بیمارستان‌های کرمانشاه منتقل‌شده و به‌صورت منسجم 4 تیپ ارتش سرپل ذهاب را به 4 منطقه تقسیم کرده که کار آواربرداری، اسکان، تأمین غذا و وسایل گرمایشی زلزله‌زدگان را برعهده‌گرفته‌اند.

سرلشگر موسوی تصریح کرد: مناطق آسیب‌دیده در حال حاضر نیاز مبرم به امکاناتی همچون چادر غذا، نان، وسایل گرمایشی و امکانات امدادی دارد و ارتش توانسته تاکنون از محل انبارهای منطقه  و همچنین هزار تخته چادر را از تهران برای آسیب دیدگان تأمین کند اما این مقدار جوابگو نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج