تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان متشکل از متخصصان ارتوپدی و 27 پرستار به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شاهرخ یوسف زاده چابک در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع زلزله اخیر در کشور و ضمن عرض تسلیت به هموطنان حادثه دیده، اظهار کرد: تمامی بیمارستان های تابعه دانشگاه به منظور امدادرسانی به زلزله زدگان در آماده باش کامل هستند.

وی از تشکیل کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برای بررسی ابعاد حادثه و لزوم کمک به هموطنان در حوزه درمان خبر داد وعنوان کرد: این کمیته ساعت هفت صبح امروز، دوشنبه، در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تشکیل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه روسای بیمارستان ها ملزم به حفظ آمادگی کامل تمامی واحدهای درمانی و تشخیصی هستند، افزود: براساس هماهنگی های بعمل آمده در حال حاضر نیاز مناطق زلزله زده از لحاظ کادر درمانی رشته های تخصصی جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، ارتوپدی، طب اورژانس، متخصص بیهوشی و کادر پرستاری است.

یوسف زاده با بیان اینکه تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز به استان کرمانشاه اعزام شد،گفت: این تیم متشکل از یک نفر متخصص جراحی مغز و اعصاب، یک نفر متخصص بیهوشی، یک نفر کارشناس بهداشت محیط، ۲۷ نفر پرستار و کمک بهیار، ۲ نفر متخصص ارتوپدی و ۱۴ نفر تکنسین فوریت های پزشکی به همراه سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به استان کرمانشاه شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج