مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان، گفت: در هفته‌ کتاب 21 مرکز فرهنگی هنری ثابت، پستی، سیار شهری و سیار روستایی کانون، با شعار«آینده روشن با خانواده کتاب خوان» برنامه‌های متنوعی اجرا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمد جواد محمدی، گفت: همزمان با گرامی‌داشت هفته کتاب، برنامه‌های مختلف و متنوعی در سطح استان پیش‌بینی شده که یک‌به‌یک برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد ترویج فرهنگ مطالعه افزود: وضعیت کتاب و کتابخوانی در ایران یکی از دغدغه​های ایشان در چند دهه اخیر بوده​، دغدغه​هایی که ناشی از علاقه ایشان به کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه ​است.

وی تصریح کرد: به منظوربالا بردن میزان مطالعه دربین کودکان ونوجوانان وجذب عضو درمراکز فرهنگی هنری کانون، فعالیت های این هفته همه کتاب محور هستند و ایستگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی نیز با موضوع مطالعه برگزار خواهند شد.

محمدی با اشاره به نبود مراکز فرهنگی هنریی ثابت در حاشیه شهرستان ها و روستا اضافه کرد: ویژه برنامه های متنوعی توسط کتاب خانه های سیار شهری و روستایی و همین طور کتاب خانه های پستی خرم آباد وبروجرد تدارک دیده شده است که درطول هفته کتاب اجرا خواهد شد و انشاالله در هفته کتاب 5مرکز سیارشهری و روستایی افتتاح وبه مراکز کانون لرستان اضافه خواهد شد.

وی به افتتاح مرکز تولید تئاتر و تاترعروسکی کانون لرستان اشاره کرد و گفت: با افتتاح این خانه تئاتر در خرم‌آباد اعضا و مربیان کانون و هنرمندان بخش آزاد می توانند از ظرفیت‌های این سالن درجهت رونق هرچه بیشتر نمایش تلاش کند.

مدیرکل کانون به حضور مربیان کانون در مراکز شبه خانواده بهزیستی و روستاها اشاره کرد و بیان داشت: در ایام برگزاری برنامه های هفته کتاب درلرستان، تعدادی کتاب به کودکان تحت پوشش مراکز شبه خانواده بهزیستی و کانون اصلاح وتربیت اهدا خواهد شد.

محمدی ادامه داد: اعضا و مربیان کانون در این هفته از چاپخانه‌ها، انتشارات و شهر کتاب خرم‌آباد بازدید می‌کنند و کارگاه‌های عادت به مطالعه، نقد و معرفی کتاب در مراکز برگزار می‌شود.

وی به برگزاری جشن کتاب در کلیه مراکز فرهنگی هنری ثابت، سیار و فراگیر، «کاروان دانش» جشن کتاب در شهرستان‌ها، تجلیل از60 مربی، مروج و اعضای فعال کتابخوانی، برپایی نمایشگاه کتاب در مدارس اشاره کرد و گفت: در این هفته از فعالان جام باشگاه‌های کتابخوان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی تجلیل خواهد شد.

محمد جواد محمدی همچنین، تصریح کرد: در روز 25 آبان، نشست تخصصی نقد کتاب «بابا می تواند مرا ازخواب بیدارکند» باحضور مژگان بابامرندی از نویسندگان کشور برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج