سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با تاکید بر استفاده از امکانات فضای مجازی در مجموعه سما، اظهار کرد :سما مانند نگینی درخشان و به عنوان یکی از معاونت های خوب دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان ابراهیم چیرانی در نشست مسئولان و مدیران حوزه معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی و آموزشکده اظهار کرد: از سال 79 با سما آشنا هستم و تاکنون اخبار خوب مجموعه؛ مربوط به سما بوده است.

چیرانی  با بیان اینکه شاهد شتاب رشد در مجموعه سما از آن سالها تا کنون بودم افزود: نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد پایداری و استمرار این وضعیت در سما است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان همکاران خوب و همدلی ها و ایده های جالب سمائیان در این مسیر را یاریگر دانست.

وی با تاکید بر اینکه برای تولید ثروت از ایده ها در سما می توان روی ظرفیت های دانشگاه ازاد اسلامی حساب کرد افزود: نخبه سنجی و آموزش از راه دور دو بحث مورد تاکید ماست و آموزش و پرورش استان نیز در این زمینه از ما حمایت می کند.

چیرانی سن شناسایی نخبه را از چهار سالگی عنوان کرد و گفت:  برخلاف اینکه ما فکر می کنیم باید در دبیرستان دنبال نخبه باشیم شناسایی نخبگان را باید از دوران پیش دبستان آغاز کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان سن چهار تا هفت سال را بهترین سن برای شناخت استعداد های کودکان دانست و گفت:  خانواده ها نیز در این زمینه مشتاق کسب اطلاعات بیشترند.

چیرانی از دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما گیلان خواست تا افکار و ایده های خود را در اختیار دیگر شهرستان ها قرار دهد تا سما گیلان به عنوان یک الگوی جامع در کشور معرفی شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بر پیشرفت واحد های سما در شهرستانهای استان تاکید کرد و گفت: ارتباط با استانداری گیلان و حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد در کار گروه آموزشی استانداری گیلان از دیگر خواسته های ما از شماست.

ابراهیم چیرانی با تاکید بر گسترش موسسه زبان سما گفت: اکنون تجارت ما با کشور های آسیای میانه در حال گسترش است  و علاوه بر زبان انگلیسی اقبال عمومی به سایر زبان ها نیز بیشتر است.

وی با تاکید بر گسترش موسسه زبان سما بر تربیت نیروی توانمند  برای حضور در بازارهای جهان تاکید و گفت: استانداری گیلان در حال تشکیل کارگروه های تخصصی است و قطعا در کارگروه آموزشی از دانشگاه آزاد دعوت خواهند کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه یادگیری زبان نخستین گام برای حضور در تجارت های کلان است، تصریح کرد: اگر مزیت های دانشگاه احصاء شود نماینده فعالی در استانداری گیلان خواهیم بود.

دیدار مسئولان سما با دکتر چیرانی3

رحمت علی صابری حقایق  معاون سما واحد رشت نیز در این نشست ضمن معرفی مسئولان و مدیران حوزه معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی و آموزشکده، خاطرنشان کرد: سما واحد رشت دارای پرسنل و ظرفیت های بسیار خوبی است.

صابری با بیان اینکه همه تلاش سما اینست که جوانان مسیرهای شغلی آینده خود را به درستی انتخاب کنند، ادامه داد: طی سه سال اخیر اهداف کیفی سازمان سما را در استان پیگیری کردیم و اکنون مدارس سما به ویژه مدارس سما رشت در سطح کشور از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما گیلان  با اشاره به رشد و پرورش استعدادها در مدارس سما، گفت: اهداف اصلی سما گیلان در سال جاری پیگیری توسعه شاخص های کیفی و کمی مدارس در سطح استان است.

احداث مدارس سما در جنوب شهر رشت

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما گیلان با اشاره به اینکه برای احداث مدارس در مناطق جدید شهر رشت حرکت های مثبتی انجام شده است تصریح کرد: مناطق جدید شهر رشت شامل منظریه، بلوار لاکان و پارکشهر است که ظرفیت های خوبی برای جذب دانش اموزان دارد.

وی همچنین، به اخذ چند موافقت اصولی پیرامون توسعه و گسترش احداث هنرستان های دختران و پسران در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه سازمان سما با آموزش و پرورش، قابلیت تاسیس هنرستان های همجوار در استان فراهم شده است.

اقبال خانواده های به سمت رشته های فنی و حرفه ای بیشتر شده است

این مسئول استقبال خانواده ها به سمت تحصیل فرزندانشان در رشته های فنی و حرفه ای، پس از دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری و نیز تاکیدات رهبری براین موضع در هفته معلم امسال را بسیار مطلوب دانست و ادامه داد: در بحث اجرای فعالیت های فوق برنامه نیز در دبستان ها و پیش دبستان های سما گیلان تاکنون بسیار موفق عمل کرده ایم.

به گفته وی قرار است فعالیت های فوق برنامه با تاکید بر توسعه مهارت ها و ارتقای علمی  در سال جاری در دبیرستان های دوره اول و دوم پسران و دختران نیز گسترش یابد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما گیلان به طرح یک مصوبه از سال 93 در شورای نظارت و هماهنگی و استقبال سازمان مرکزی از آن اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه شهرستانهایی که دارای ظرفیت های بالایی هستند می توانند به سمت احداث مجتمع های مدرسه ای پیش بروند.

به گفته وی برای این منظور در سطح رشت تاکنون طبق مطالعات انجام شده، دو تا چهار ملک مستهلک برای فروش شناسایی شده تا زمینی مناسب در ازای آن خریداری شود.

صابری حقایق با بیان اینکه از اول مهر 94 پیگیر مجوزهای لازم برای این امر هستیم اظهار کرد: در شهریور امسال آخرین مجوزها برای احداث مجتمع های مدرسه ای در رشت اخذ شده و به زودی طرح توجیهی آن طبق ضوابط موجود، تدوین و ارائه خواهدشد.

احداث 12 مدرسه جدید سما در گیلان تا سال 1400

این مسئول همچنین طبق ابلاغ 16 آبان 96 سازمان مرکزی به استانها ادامه داد: طی این ابلاغیه باید تا سال 1400 ،دوازده مدرسه سما جدید در گیلان ساخته شود.

وی با شاره به رشته های پرتقاضای کاردانی در آموزشکده های سما گیلان افزود: توسعه رشته کار بسیار سختی است و د رحال حاضر درآموزشکده سما 17 رشته مصوب داریم که از بین انها 10 رشته متقاضی بیشتری دارد و روی 5 رشته، حسابداری، معماری، مکانیک، برق و تربیت بدنی تمرکز بیشتری وجود دارد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما گیلان تصریح کرد: همچنین در بحث آموزش کوتاه مدت در سال گذشته نیز دارای شاخص رشد خوبی بودیم.

وی با اشاره به بحث فعالیت های کار بنیان در سما گفت: در این راستا در حال تکمیل زیر ساخت های فعالیتهای کاربنیان هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج