مدیرعامل آبفاروستایی هرمزگان از بهره برداری از مجتمع آبرسانی جیحون در شهرستان خمیر به منظور رفع مشکل کم آبی روستاهای این شهرستان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور در نشست با شوراها و دهیاران بخش رویدر از توابع شهرستان خمیر بیان کرد: شهرستان خمیر به علت موقعیت جغرافیایی و وجود گنبدهای نمکی یکی از فقیرترین شهرستان‌های استان ازنظر منابع آب شیرین است.

وی افزود: احداث یک سایت آبشیرینکن در رودخانه کُر از اقدامات مهم شرکت آب و فاضلاب روستایی در جهت رفع مشکل کم‌آبی روستاهای این شهرستان بوده است.

این مقام مسوول خاطرنشان ساخت: در این شهرستان بسیاری از روستاهای دارای شبکه و زیرساخت‌های آب‌رسانی لازم هستند اما به دلیل شرایط خاص شهرستان خمیر و کمبود منابع آب شیرین ضرورت مدیریت تقاضا و مصرف امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در ادامه تصریح کرد: مجتمع آبرسانی جیحون یکی از مجتمع های بزرگ در این شهرستان است که پیش بینی می شود تا پایان سال فاز اول آن به بهره‌برداری برسد و مشکلات بسیاری از روستاهای این منطقه رفع شود.

حمزه پور در پاسخ به سؤالات و درخواست‌های دهیاران و شوراهای روستاها در خصوص شبکه‌های آب‌رسانی اظهار کرد: تمامی تلاش خود را برای رفع مشکلات و توسعه و بازسازی شبکه‌های فرسوده و رفع نیاز روستاها به کار خواهیم گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج