مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: 176 عنوان برنامه در هفته وقف در گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه گیلان پنج هزار موقوفه و 941 بقعه متبرکه دارد اظهار کرد: حفظ عین موقوفات را از اولویت های اصلی سازمان اوقاف است.

وی گفت: در این راستا اداره کل اوقاف گیلان برای 750 رقبه موقوفه سند مالکیت گرفته است.

مدیرکل اداره اوقاف گیلان از احیای 30 هکتار از اراضی موقوفات به ارزش 800 میلیارد ریال خبر داد و افزود: برای هشت هزار و 500 رقبه موقوفه نقشه GIS تهیه شده است.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن 11 پروژه عمرانی در حوزه موقوفات گیلان، گفت: متراژ  در دست ساخت این موقوفات 23 هزار متر مربع است که با بهره برداری از این طرح ها 160 میلیارد ریال ارزش افزوده، عاید موقوفات استان می شود.

علیزاده یادآور شد: با افتتاح این طرح ها برای 300 نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی اذعان داشت: اوقاف گیلان موفق شده یک هزار و 850 متر مربع از موقوفات عرصه و اعیان وقف را بازسازی کند.

مدیرکل اداره اوقاف گیلان اعلام کرد: 255 پروژه در سطح بقاع متبرکه در دست اقدام است که میانگین پیشرفت فیزکی آنها 65 درصد است.

وی در ادامه به بخشی دیگر از فعالیت های اداره کل اوقاف گیلان در ترویج سنت حسنه وقف اشاره و اظهار کرد: در سال یک هزار مبلغ بومی و غیر بومی به مناطق مختلف گیلان اعزام شده‌اند.

علیزاده با اشاره به برپایی 20 خیمه معرفت با غرفه های هشت گانه در بقاع شاخص گیلان در سال جاری گفت: برپایی 120 ایستگاه همه واقف باشیم و تهیه یک هزار و 100 دقیقه خبر و مشتقات آن از دیگر فعالیت های تبلیغی اوقاف گیلان بوده است.

وی برگزاری 200 نشست تخصصی صنفی با پزشکان، مهندسان، بازاریان و اصناف مختلف و تشکیل 30 کمیته یاوران وقف را از دیگر اقدمات اوقاف گیلان خواند و گفت: به مدد همین فعالیت های تبلیغی و ترویج فرهگ وقف در سال جاری 40 وقف جدید به ثبت رسیده است.

مدیرکل اداره اوقاف گیلان همچنین به فعالیت های قرآنی اوقاف گیلان اشاره کرد و گفت: 361 کلاس آموزش قرآن در سراسر گیلان فعال است.

وی با اشاره به همکاری 330 مربی قرآنی با اوقاف گیلان، افزود: پنج هزار قرآن آموز در کلاسهای آموزش قرآن اوقاف شرکت می‌کنند.

علیزاده به برنامه های اوقاف گیلان در هفته وقف اشاره کرد و گفت: 176 عنوان برنامه در هفته وقف در گیلان اجرا می‌شود.

مدیرکل اداره اوقاف گیلان تاکید کرد: اگر فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود بسیایر از مشکلات و آسیب‌های موجود از بین خواهد رفت.

گفتنی است هفته وقف از 26 آبان ماه جاری آغاز می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج