رئیس پلیس هرمزگان گفت: با تلاش ماموران انتظامی استان در سه روز گذشته و با اجرای طرح‌های مقابله با قاچاق کالا و ارز، یک باند قاچاق کالا متلاشی و ۱۰۲ متهم در همین زمینه دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج ، سردار عزیزالله ملکی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت زمان انواع کالای قاچاق شامل محموله‌های دخانی، لوازم خانگی، لوزام آرایشی، مواد غذایی، احشام، لوازم خودرو البسه قاچاق و سوخت به ارزش بیش از 25 میلیارد ریال کشف شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستا 63 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل و فعال در قاچاق کالا و ارز نیز توقیف شده، افزود: در این مدت زمان 105 فقره پرونده کشف کالای قاچاق نیز تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: در سه روز گذشته یک باند قاچاق کالا متلاشی و 102 متهم در همین زمینه دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

ملکی با اشاره به تاثیرات سو قاچاق کالا و ارز بر اقتصاد کشور ، گفت: از مردم خواستاریم به منظور حمایت هر چه بیشتر از تولید ملی، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک قاچاق مراتب را برای پیگیری در اسرع وقت به پلیس 110 اطلاع دهند.

این مقام انتظامی افزود: باید با فرهنگ‌سازی لازم در بستر جامعه فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی فراهم شود تا علاوه بر مقابله‌های سلبی و ایجابی که از طرف پلیس اعمال می‌شود، در این سو نیز مردم با پشت کردن به کالاهای خارجی به صنعت کشور کمک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج