استاندار فارس تأکید کرد: مدیریت ارشد و همه مدیران دستگاههای اجرایی استان فارس از کارآفرینان و جهادگران عرصه تولید، اشتغال و رونق اقتصادی حمایت همه جانبه خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار روز گذشته در بازدید میدانی از پروژه بزرگ شهر سلامت شیراز و جلسه هماهنگی و بررسی برنامه های اجرایی آن گفت:  شهر سلامت شیراز  می تواند در کنار ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان استان فارس در تمامی حوزه ها، نقش بسیار مؤثری به خصوص در حوزه گردشگری و جذب توریسم سلامت داشته باشد و در این خصوص از مدیران مربوطه باید تسریع در روند عملیات اجرایی این پروژه بزرگ را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گردشگری را یکی از حوزه های مهم و زمینه ساز در امر توسعه، کارآفرینی، اشتغال و رونق اقتصادی استان بر شمرد و از توریسم سلامت به عنوان یکی از مؤلفه های مهم و تأثیرگذار در امر گردشگری یاد کرد و افزود: فعالیت های زیربنایی، عمرانی و اجرای پروژه های درمانی و ایجاد فضاهای مناسب فرهنگی، ورزشی و گردشگری پیش بینی شده در طرح شهر سلامت؛ از اولویت های اصلی استان است که می بایست به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در فارستصریح کرد: تکمیل پروژه های شهر سلامت استان فارس جایگاه اقتصادی، بهداشتی و درمانی و همچنین کار آفرینی استان را در کشور ارتقاء خواهد داد و این امر نیازمند حمایت جدی مردم و مسئولان استان از این پروژه بین المللی است.

تبادار به افزایش حضور گردشگران اروپایی در استان اشاره کرد و جذب بیشتر گردشگر از حوزه خلیج فارس نسبت به سنوات گذشته را خواستار شد و از دستگاه های متولی امر گردشگری و بهداشت و درمان خواست تا شرایط مناسب و در خورشأن فارس را برای این گردشگران فراهم آورند.

وی به وجود اساتید برجسته و تراز اول دنیا در دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی این شهر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود چنین اساتید مجربی؛ خدمات رسانی به توریست سلامت باید به نحو مطلوب و شایسته فارس انجام شود، چرا که اگر چنین نباشد سایر ظرفیت ها و پتانسیل های برجسته استان نیز از منظر گردشگران، مطلوب قلمداد نخواهد شد.

استاندار فارس شهر سلامت را در کنار ارائه خدمات مطلوب درمانی، محیطی آرام و دلپذیر برای توریست سلامت برشمرد که می تواند در کنار درمان جسمی، نشاط روحی و روانی بیمار را نیز تأمین نماید.

تبادار خطاب به مدیریت مجموعه شهر سلامت شیراز گفت: تا زمانی که این پروژه بزرگ به سرمنزل مقصود برسد همه دستگاه های اجرایی استان با تمام ظرفیت و امکانات در کنار پروژه خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج