طرح ملی ملکوت با همکاری بنیاد فرهنگی اسرا در هرمزگان نیز اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان،  آیت الله نعیم آبادی در پنجاه و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی که با حضور نماینده علامه جوادی آملی در بندرعباس برگزار شد، تاکید کرد: همه دستگاه‌های عضو شورای فرهنگ عمومی بایستی به آسیب شناسی و برررسی رعایت نشدن قانون در جامعه پرداخته و نتیجه گزارش‌های خود را در نشست بعدی ارائه کنند.

امام جمعه بندرعباس افزود: رعایت نکردن قانون مشکل اصلی جامعه است و باید در دانشگاه‌ها، مدارس و خانواده توجه جدی به آن شود.

وی با اشاره به شخصیت علامه جوادی آملی گفت: ایشان شخصیت همه جانبه در زمینه‌های تفسیر، حکیم و قرآن است که به علت اندیشه‌ها و نوشته‌های ثقیل کمتر در جامعه و جوانان شناخته شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان نیز گفت: بستر سازی اجرای قانونی از مصوبات نشست شورای فرهنگ عمومی بود که همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند و گزارش‌های خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی ارائه کنند.

علیرضا درویش نژاد افزود: طرح ملی ملکوت با همکاری بنیاد فرهنگی اسرا در هرمزگان نیز اجرایی خواهد شد.

وی گفت: در طرح ملی ملکوت مباحث فرهنگ عمومی با محوریت قرآن و عترت در دستور کار است و در همه زمینه‌های معرفتی و دینی از محیط زیست و تفسیر قرآن و سبک زندگی و دین تولید محتوا می‌کند.

معاون فرهنگی بنیاد اسرا نیز گفت: مرکز تخصصی تفسیر وابسته به علامه جوادی آملی بزودی در هرمزگان راه اندازی می‌شود و در این مرکز با بیان ساده تفسیر تسنیم (تفسیر قرآن علامه جوادی آملی) به حوزه و دانشگاه کمک خواهد کرد.

خراسانی افزود: برگزاری جشنواره ملی ذوی القربی با موضوع اهل بیت (ع)، همایش ملی بازار اسلامی و طرح معرفت علم در دانشگاه‌ها و مدارس از دیگر برنامه‌های طرح ملی ملکوت است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج