سرکنسول روسیه در گیلان گفت: تکمیل هرچه زودتر مسیر کریدور شمال-جنوب بزرگ ترین و مهم ترین تصمیم اقتصادی اجلاس تهران بود چرا که بدلیل گذر از کشورهای چین، هند، پاکستان و ایران به سمت شمال و روسیه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، کنسانتین الکسی یف  اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی درتوسعه بخشهای مختلف گیلان و ایران نقش آفرینی دارد و شرایط کار درآنجا مساعد ومناسب است وتمایل دارم که درآینده گسترش هم داشته باشد.

الکسی یف  افزود: همکاری های ایران و روسیه از لحاظ اقتصادی در خصوص حمل و نقل بین المللی و سرمایه گذاری بسیار پیشرفت کرده و تفاهم نامه های همه جانبه امضا شده است.

سرکنسول روسیه در گیلان  با بیان اینکه افتتاح سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه گام بسیار بزرگی در راه توسعه مراودات اقتصادی است گفت: با عنایت به اینکه گیلان دروازه شمال ایران است و سابقه همکاری های متنوعی با آستراخان روسیه دارد، این استان در حال ایفای نقش بسیار مهمی در توسعه همکاری اقتصادی دو کشور است.

الکسی یف افزود: هم اکنون200 شرکت ایرانی در آستراخان روسیه حضور دارند و 14 نماینده از اتاق های بازرگانی سراسر ایران در سرای تجاری ایرانیان در آستراخان فعالیت می کنند و چشم انداز ما آن است که این تعداد افزایش یابد.

سرکنسول روسیه در گیلان  با توجه به افزایش همکاری های دو کشور خاطر نشان کرد: طی هر سال حجم تجارت ایران و روسیه در سال گذشته میلادی کمتر از 2 میلیارد دلار بوده که این رقم، با توجه به روابط خوب سیاسی دو کشور در سطوح مختلف، باید افزایش یابد.

الکسی یف تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی به عنوان یک امکان و ظرفیت، در توسعه فرصت های همکاری در بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری و حمل و نقل، نقش موثری دارد.

وی افزود: با فعال شدن راه آهن گیلان، این خط ریلی در توسعه تجارت و ترانزیت دو کشور تاثیر مهمی خواهد داشت.

الکسی یف گفت: حوزه گردشگری با توجه ظرفیت های بی شمار گیلان در این صنعت به عنوان یکی از موضوعات مهم در جهان امروز از زمینه های خوب برای همکاری های دو جانبه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج