مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در نشست هم اندیشی با کارکنان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی بر کیفی سازی برنامه ها و فعالیت ها در آن حوزه تاکید کرد و گفت: آمارسازی و توجه به کمیت، آسیب عمده‌ای است که باید از آن پرهیز کرد

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خدانظر دریکوند در اردگاه دانش‌آموزی آیت‌الله کمالوند خرم آباد، با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه تربیت دانش‌آموزان، گفت: باید به دنبال نهادینه کردن مفاهیم و پیام های تربیتی در دانش آموزان بود . وی به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: آسیب های مختلفی جوانان و نوجوانان را تهدید می کند و ضرورت دارد برنامه ها و فعالیت ها با رویکرد مقابله با آسیب ها و توامندسازی دانش آموزان برای زندگی سالم در جامعه  دنبال شوند.

دریکوند، نقش کارکنان ستادی را برنامه ریزی و نظارت بر  مناطق و شهرستانها عنوان کرد و افزود: باید ارتباطو تعامل به گونه ای باشد که فعالیتها تا درون مدارس رفته و توسط مربیان و معاونین پرورشی عملیاتی و اجرایی شود .

وی بر این نکته تاکید کرد که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ، توجه به قوانین و مقررات و رعایت احترام متقابل بین افراد باید در جامعه نهادینه شودو ادامه داد : مدرسه بهترین مکان برای نهادینه کردن این مفاهیم است.

دریکوند تصریح کرد : آموزش و پرورش به تنهایی قادر نیست  رسالت خطیر تعلیم و تربیت نسل آینده ساز را انجام دهدو نیاز هست که خانواده و نهادهای فرهنگی در این امر مهم تعامل و همکاری کنند.

وی به تنگناهای مالی و اعتباری آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد : آموزش و پرورش با وجود تمام تنگناها و موانع و با وجودی که تا امروز هیچگونه اعتباری برای فعالیت ابلاغ نشده است ؛ نگذاشته برنامه ها راکد بماند و تلاش کرده تا برنامه ها را به بهترین صورت اجرایی و عملیاتی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، در ادامه تصریح کرد : بین منابع و امکانات  و اختیارات آموزش و پرورش توازن وجود ندارد و باید در تحلیل ها جانب انصاف را رعایت کردو واقع بینانه نظر داد .

وی به توفیقات دستگاه تعلیم و تربیت هم اشاره کرد و افزود : رشد 5پله ای آموزش و پرورش در میانگین نمرات نهایی ، رشد 45درصدی رتبه های دو و سه رقمی کنکور سراسری ، کسب رتبه های برتر کشور در مسابقات علمی ، پژوهشی ، فرهنگی ، هنری ، قرآنی و ورزشی ، رشد 45درصدی درآمدهای اختصاصی ، کسب رتبه عالی کشور در شورای پروژه مهر به عنوان مهمترین برنامه راهبردی آموزش و پرورش ، کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی ، برگزاری بیستمین دوره  جشنواره خیرین مدرسه ساز ، کسب رتبه های برتر دانش آموزان در جشنواره های جوان و نوجوان خوارزمی و کسب ده‌ها رتبه برتر فرهنگیان در جشنواره ها و المپیادهای علمی  خود موید پویایی و تحرک آموزش و پرورش بر مدار اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بر نقش مسابقات فرهنگی هنری در انتقال پیام های تربیتی تاکیدکردو افزود : باید برای اجرای این مسابقات و برنامه های متنوع فرهنگی هنری خلاقیت و نوآوری داشت تا بتوان دانش آموزان را جذب کرد. 

دریکوند در ادامه به انتشار برخی تهمت‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ای اشاره کرد و ادامه داد: ما برخی تهمت‌ها مانند انتصاب 21نفر از نزدیکان و خویشاوندان را در پست‌های مهم اداری قویاً تکذیب و اعلام می‌کنیم که دستگاه تعلیم و تربیت هیچ گاه چنین رویکردی در انتصابات نداشته و نخواهد داشت ولی تلاش کرده‌ایم تا از افرادی در سمت های مختلف استفاده کنیم تا بتوانند سیاست‌های دولت را پیش ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج