حبیب الله خجسته‌پور درمراسم تجلیل از نمایندگان جامعه صنفی بازار گفت: اقتصاد و اشتغال دغدغه جامعه امروز ماست.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در مراسم تجلیل از نمایندگان جامعه صنفی بازار که به مناسبت بیست و سومین سال تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌هایی که جامعه امروز با آن دست به گریبان است اشتغال و اقتصاد است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری طی سالیان اخیر بارها درنامگذاری مختلف سال تاکیدات خاص و ویژه‌ای نسبت به مباحث اقتصادی، تولیدی و اشتغال داشتند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: لازمه رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه تولید و اشتغال این است که به صورت کلی و جامع به این مهم توجه شود.

خجسته پور با تاکید براینکه عوامل مختلفی در بازار، تولید و اشتغال دخیل هستند، اضافه کرد: انتظاری که مردم از دولت به عنوان متولی رفاه و آسایش این است که برنامه‌های بسیاری در سازمان‌های مختلف تعریف تا نظارت لازم و کافی روی تولید، تجارت و اشتغال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه شاید این موضوع به ذهن متبادر شود که بازار خارج از حیطه اداره دولت باشد و علم و اقتصاد امروز نیز آن را تایید کنند، تصریح کرد: دست نامرئی بازار در بحث قیمت‌گذاری و ایجاد تناسب بین عرضه و تقاضا حکمفرما باشد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه مطابق ماده ۴۴ بخشی از اقتصاد ما دولتی و بخشی دیگر تعاونی است و چون بازار و اقتصاد ما بصورت کامل آزاد نیست ضرورت دارد دولت برای ایجاد رفاه بیشتر مردم ورود پیدا کند، یادآور شد: در این راستا سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلفی تعریف شدند که به مردم در دو مقوله بازار و اقتصاد کمک کند.

خجسته‌پور با تاکید براینکه یکی از این نهادها، سازمان تعزیرات حکومتی است که نسبت آن با قوه قضائیه و جایگاهش در دولت مشخص است، بیان داشت: تعزیرات حکومتی به دنبال این نیست که چالشی برچالش‌های بازار اضافه کند بلکه بناست یاریگر کاستی‌ها باشد.

وی عنوان کرد: چنانچه این سازمان در امر مبارزه با قاچاق کالا ورود پیدا می‌کند به نوعی به تولیدگران و تجار کمک می‌کند و نفع این مهم به تولیدکنندگان و تجار خواهد رسید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه تعزیرات حکومتی به دنبال مچ‌گیری نیست بلکه آمده است در کنار مردم باشد، خاطر نشان کرد: برای کاهش پرونده‌های قاچاق نیاز است با فرهنگ سازی و آگاهی‌بخشی به مردم این مهم انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج