شهردار اصفهان گفت: مسائل مالی و بحث‌های دیگری در خط دو مترو مطرح است که امید است این موضوع نیز با کمک بانک شهر و حمایت دولت برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شهردار اصفهان در حاشیه بازدید از آخرین مراحل تکمیل خط یک و همچنین روند ساخت خط دوی متروی اصفهان با اشاره به سختی های ساخت خط دوم متروی اصفهان، اظهار کرد: در روند ساخت خط دوم قطار شهری اصفهان از تجربه های خط یک استفاده خواهیم کرد.

قدرت الله نوروزی با بیان اینکه این خط با پیشرفت های خوبی همراه بوده است، عنوان کرد: مسائل مالی و بحث‌های دیگری در این خط مطرح است که امید است این موضوع نیز با کمک بانک شهر و حمایت دولت برطرف شود.

وی تکمیل این خط را یکی از اولویت های شهرداری اصفهان دانست و گفت: تمام تلاش هابرای ایجاد وحدت و یکپارچگی برای عملی کردن این دغدغه مهم در عرصه مدیریت شهری است.

نوروزی با اشاره به ضرورت همراهی با میراث فرهنگی در خصوص دغدغه‌های فعالان میراث فرهنگی، بیان کرد: به طور قطع، شهرداری اصفهان نگاه ویژه‌ای به دغدغه‌های دوست‌داران میراث فرهنگی داشته و در این زمینه، تعامل مناسبی با مسوولان میراث برقرار خواهد کرد.

مشاور عالی شهردار اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه تجربیات خط یک متروی اصفهان در ساخت خط دو مورد استفاده قرار گرفته، اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های موجود در خط دوم قطارشهری و اینکه این خط از حساسیت‌های بیشتری برخوردار بود، امکان حفاری از رو در آن وجود نداشت و به همین دلیل ساخت خط دوم قطارشهری اصفهان به صورت حفاری از زیر انجام شد.

جواد شعرباف با بیان اینکه خط دوم قطارشهری اصفهان محورهای پرترافیکی را در خود دارد، ادامه داد: با توجه به این موضوع، مجبور بودیم که کار ساخت ایستگاه‌های این خط را از زیر انجام دهیم و این موضوع از نظر بار ترافیکی کمک قابل توجهی به ما خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج