رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی استان گلستان گفت: با همت کشاورزان گلستانی، ۳۵ هزار هکتار کلزا در استان گلستان کشت شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی موسی‌خانی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره کشت دانه روغنی کلزا در استان اظهار داشت: کشاورزان گلستانی از آغاز فصل کشت کلزا در استان گلستان بیش از 35هزار هکتار دانه روغنی کلزا کشت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کشاورزان گلستانی بیش از 80 هزار قرداد کشت منعقد کرده‌اند که پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه به سطح کشت در استان برسیم.

موسی خانی تاکید کرد: زمان کشت دانه روغنی کلزا  از 15 مهر آغاز می‌شود و تا پایان آبان ماه ادامه دارد که کشاورزان هر چه زودتر انجام دهند، بر عملکرد محصول تاثیر خواهد داشت.

سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در هفته آینده

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی استان گلستان با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران در هفته آینده از کشاورزان خواست از فرصت پیش آمده استفاده کنند و زمین‌های خود را کشت کنند تا بعد از بارش باران سطح خوب و سبز داشته باشند.

موسی‌خانی افزود: پارسال در استان گلستان بیش از 40 هزار هکتار کلزا کشت شد که به علت سرمای زودهنگام در آذر ماه سال 95 تنها 23 هزار هکتار سطح سبز داشتیم.

وی تاکید کرد: برنامه امسال جهاد کشاورزی استان گلستان کشت بیش از  70 هزار هکتار با تولید  140هزار تن است و برای رسیدن به این میزان شرایط را برای فصل کشت فراهم کرده‌ایم.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: تهیه بذور با کیفیت و تولید بالاتر با یارانه و در کنار آن تهیه مقادیر لازم سموم مورد نیاز و حشره‌کش‌ها و کودها برای مقابله با آفات و بیماری‌ها از جمله برنامه‌ها استان برای افزایش سطح زیر کشت کلزا است.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی استان گلستان افزود: افزایش سطح زیرکشت دانه‌های روغنی پایداری غلات و تناوب کشت را به وجود می‌آورد و مواد مورد نیاز را برای غنی‌سازی خاک به‌وجود می‌آورد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با قیمت مناسب و خرید تضمینی، تولید بیشتر سطح زیر کشت دانه‌های روغنی در استان افزایش یابد تا به مرحله خودکفایی برسیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج