هفته پایانی و قهرمانی مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه کشور در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حکیم ایگدری دبیر هیات سوارکاری استان گلستان درباره برگزاری هفته قهرمانی کورس پاییزه اظهار داشت: رقابت‎های هفته پایانی و قهرمانی مسابقات سوارکاری تابستانه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

وی افزود: در این هفته از مسابقات که از ساعت یک بعدازظهر آغاز شد، چابکسواران با 62 راس اسب در 6 دور یک‎‌هزار، یک‌هزار و 200 و یک‌هزار و 550 متری با هم رقابت کردند.

دبیر هیات سوارکاری استان گلستان تصریح کرد: در پایان این هفته در مجموع 679 میلیون ریال جایزه نقدی به چابک‌سوران، مربیان و مالکان اسب‎های برتر این هفته پرداخت شد.

ایگدری اظهار کرد: در پایان این هفته از رقابت‌ها جواد آچاک با اسب‌های یوتاپ، ماه سلطان و دَستم، گل صوفیان بهترین چابکسوار این هفته بود، عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت، کمال دالیجه عطا با اسب آچیلای و ستار مهرانی با اسب اِن‌جوی عنوان‌های نخست دورهای مختلف را کسب کردند.

مسابقات پاییزه سوارکاری

وی ادامه داد: به میزبانی شهرستان گنبدکاووس و رقابت‌های هفته نخست آن پنجشنبه هفته پیش‌رو برگزار خواهد شد و تماشاگرانی از اقصی نقاط کشور برای تماشای این رقابت‌ها به گلستان سفر می‌کنند.

دبیر هیات سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه در مسابقات کورس پاییزه آق قلا اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت کردند، تاکید کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج