شهر مقدس قم درشب اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) غرق در عزا و ماتم است و ندای یا حسین شهید در فضای این شهر شنیده می شود.

 به گزارش خبرگزاری موج ازقم،هیات های مذهبی و مردم عزادار و پیروان مکتب اهل بیت(ع) از عصرامروز با تجمع در میدان آستانه و صحن امام رضا(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به عزاداری پرداخته و عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس اهل بیت پیامبر(ص) ابراز کردند.

شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) درقم با برپایی آیین های سوگواری، در غم شهادت جانسوز حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش بر سرو سینه زده و اشک ماتم می ریزند.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مملو از عاشقان سید و سالار شهیدان از سراسر کشور است و صدای نوحه سرایی و سینه زنی دسته های عزاداری از هر گوشه به گوش می رسد.

قم، امشب میزبان زائران دل سوخته ای است که با چشمانی اشکبار و دلهایی مالامال از غم و اندوه در کنار مرقد کریمه اهل بیت (س) به عزاداری مشغولند.

مراسم عزاداری شب اربعین حسینی در مسجد جمکران ، بقاع متبرکه و مسجدها و تکیه های استان قم برپا شده و سخنرانان ضمن بیان گوشه هایی از قیام سومین امام شیعیان، به بیان اهمیت روز اربعین و قرائت زیارت اربعین می پردازند.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز در مراسم باشکوه شب اربعین حسینی نیز در سوگ سید و سالار شهیدان نوحه سرایی می کنند و مردم عزادار نیز با سوز دل و دیدگانی گریان ، به سوگواری می پردازند.

دسته های عزادار نیز در قالب هیات های سینه زن و زنجیر زن امشب از نقاط مختلف استان قم با در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) حضور یافته اند و در سوگ سید و سالار شهیدان عزاداری می کنند.

مسلمانان خارجی مقیم قم نیز با برپایی آیین های سوگواری سید و سالار شهیدان در شب اربعین حسینی عشق و علاقه خالصانه خود را به حضرت امام حسین(ع) نشان دادند.

ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از زائران حسینی نیز در شهر مقدس قم برپا شده و مردم نیز به صورت خودجوش اقدام به پخش چای و غذاهای نذری می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج