عصر امروز در نشست ستاد گرامیداشت هفته بسیج شهرستان شفت با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: با تفکر بسیجی در عمران و فرهنگ سازی بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدرضا محسنی و اظهار کرد: اهمیت بسیج بر هیچ یک از آحاد جامعه پوشیده نیست و آنچه باعث قوام و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است تفکر بسیجی در آحاد ملت است .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام(ره) در پنجم آذر سال ۱۳۵۸ تحت عنوان بسیج مستضعفان شکل گرفت گفت: شاید در ابتدای تشکیل این نهاد مقدس کسی تصور نمی کرد که این تفکر در تمام بخش‌های مدیریتی وارد عرصه گردد و هشت سال دفاع مقدس در کنار نیروهای ارتش، سپاه و نیروهای نظامی بر آن استوار گردد.

وی با بیان اینکه تفکر بسیجی در دفاع مقدس در واقع بهره گیری از ظرفیت های مردمی بود تصریح کرد: با پایمردی همین جوانان، نوجوانان و اقشار جامعه در قالب بسیج بود که توانستیم جنگ را مدیریت کرده و به پیروزی برسیم.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه سازندگی نمایان شد افزود:  امروز بعد از ۳۸ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می بینیم که تفکر بسیجی تنها در ایران ریشه ندارد و گستره آن به کشورهای عراق، لبنان، یمن و ... رسیده است و به عبارت دیگر بهره گیری از نیروهای مردمی در این کشورها در واقع همان تفکر بسیجی است.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه امروز اندیشه بسیجی باید از تکنولوژی و دستاوردهای نوین بهره مند گردد بر ترویج و تعمیق این نگرش در جامعه تاکید کرد و افزود:  با تفکر بسیجی در عمران و فرهنگ سازی بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه ستاد فرعی بزرگداشت هفته بسیج در بخش مرکزی و احمدسرگوراب تشکیل خواهد شد افزود: شهرداران و دهیاران برای ساماندهی تبلیغات محیطی هفته بسیج مشارکت خواهند داشت.

وی برگزاری همایش بسیجیان در سطح شهرستان شفت را یکی از برنامه های هفته بسیج برشمرد و تصریح کرد: تدارک برنامه های متنوع برای نسل جدید و جوانان در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد .

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج