رئیس دانشگاه آزاد فارس تأکید کرد: در برنامه ریزی های پیش رو، قصد داریم در کسب درآمدهای غیر شهریه‌ از تمام ظرفیت علمی استادان در استان استفاده کرده و روز به روز بر ارتقای آن بکوشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، دکتر محمدکاظم کاوه پیشقدم که اخیراً به سمت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس منصوب شده است برنامه‌های خود را تشریح و اظهار داشت: تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی گسترده در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس یکی از برنامه‌هایی است که به طور دقیق دنبال آن هستیم و در این مسیر از تجربه‌ها و دانش علمی اعضای هیأت علمی حقوق کمال استفاده را خواهیم برد.

وی افزود: در کنار برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی، چندین پروژه مسجد و ساختمان در واحدهای مختلف دانشگاهی را پیش رو داریم و سعی بر آن است که با برنامه‌ریزی صحیح و منطقی و نظارت گسترده بیش از پیش شاهد به ثمر نشستن این پروژه‌ها باشیم.

کاوه پیشقدم ادامه داد: پروژه بیمارستان واحد کازرون، مسجد و ساختمان واحد داریون و سالن ورزشی واحد بیضا در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس آماده بهره‌برداری است.

وی بادامه داد: از آنجا که به فرموده حضرت امام خمینی(ره)، «دانشگاه مبدأ همه تحولات است»، پس دانشگاه و جامعه دانشگاهی نقش مؤثر و سازنده‌ای در تعیین سرنوشت کشور دارد و بدین ترتیب پرهیز از هرگونه سیاست‌زدگی، داشتن برخورد صادقانه با مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان، اولویت داشتن ضابطه‌مندی بر رابطه و گسترش مهرورزی و دینداری؛ از اصول اساسی و مهم کاری است و رعایت آن بر همه مسئولان امر ضروری می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بیان کرد: در سال تحصیلی جدید سعی بر آن داریم که با با همکاری و همت تشکل‌های دانشجویی جلسه‌های پرسش و پاسخ و کرسی‌های آزاداندیشی که از مطالبات مقام معظم رهبری نیز هست  را برگزار کرده و کیفی سازی فعالیت‌های تحصیلی و تقویت پژوهش های کاربردی در دستور کار قرار دهیم.

کاوه پیشقدم افزود: بی‌شک دانشگاه باید بتواند نیازهای استان و هر منطقه را برطرف کند و درصدد هستیم رشته هایی را تأسیس کنیم که کاربردی باشند و نیازهای منطقه را پاسخ دهد.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه و صنعت و سایر بخش‌ها گفت: این ارتباط، ارتباطی دوسویه است و اگر انتظار داشته باشیم دانشگاه دنبال صنعت بیافتد و طرح و ایده بدهد و آن‌ها هم براحتی قبول کنند و یا ما منتظر باشیم تا دانشگاهیان بیایند و ایده بدهند به نتیجه نمی رسیم، بلکه موفقیت در یک تعامل دوسویه محقق می شود که نتیجه آن منفعت مشترک دانشگاه و صنعت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس در ادامه بیان داشت: بدین ترتیب در سال تحصیلی جدید برقراری این ارتباط بین صنعت و دانشگاه، نوید بخش برداشتن گام‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این حوزه است.

وی راه‌اندازی مرکز مشاوره به کمک اعضای هیأت علمی دانشگاه را یکی دیگر از برنامه‌های اصلی دانشگاه های آزاد اسلامی در واحدهای استان خطاب کرد و گفت: انتظار می‌رود کارکنان و اساتید با معرفی مرکز مشاوره دانشگاه در سطح جامعه، یاری‌رسان ما در این مسیر باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس تأکید کرد: گسترش و تبیین فرهنگ اسلامی، طراحی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این دانشگاه به ویژه واحد شیراز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج