استاندار فارس با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و زمینه حضور و مشارکت آحاد مردم در کارآفرینی و رونق اقتصادی، تأکید کرد: پارک علم و فناوری نماد حضور واقعی نخبگان در عرصه اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار در دیدار با مدیران شرکت های فعال در پارک علم و فناوری فارس، اظهار داشت: در زمینه مشارکت عمومی آحاد مردم در کارآفرینی و رونق اقتصادی به عنوان یکی از مؤلفه های اقتصاد مقاومتی؛ پارک علم و فناوری نماد حضور واقعی نخبگان در عرصه اقتصادی است.

وی افزود: یکی دیگر از مشخصه های اقتصادمقاومتی، دانش بنیان بودن فعالیت های اقتصادی است که در این زمینه نیز شرکت های فعال در پارک علم و فناوری به ویژه شرکت های دانش بنیان، دارای این خصوصیت هستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس نگاه به درون و توجه به صادرات خدمات فناورانه بر اساس دانش روز دنیا را از دیگر مشخصه های اقتصاد مقاومتی برشمرد و ادامه داد: پارک های علم و فناوری به ویژه شرکت های دانش بنیان، در این زمینه نیز جایگاه منحصر به فردی را به خود اختصاص داده اند.

تبادار با اشاره به استقرار بیش از 240 شرکت در پارک علم و فناوری فارس، گفت: دانشگاه های استان علم و دانش مورد نیاز این مراکز و شرکت های دانش بنیان را فراهم می کنند و در این شرکت ها نخبگان دانشگاهی، ایده ها را به محصول و ثروت تبدیل می کنند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته به منظور ارتقای سطح پارک علم و فناوری استان فارس، با بیان این که وجود 160 مرکز دانشگاهی در استان انتظارات از این مجموعه را بالاتر از شرایط فعلی خواهد برد، تصریح کرد: دو دانشگاه برجسته شیراز و علوم پزشکی شیراز که هر کدام دارای حدود یک هزار استاد برجسته ملی و بین المللی هستند، گواهی بر وجود ظرفیت های بسیار بالای علمی و پژوهشی در استان فارس است که باید مورد توجه و استفاده پارک های علم و فناوری قرار گیرند.

استاندار فارس به بازدید خود از نمایشگاه محصولات و دستاورد های تعدادی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناروری استان اشاره کرد و اذعان داشت: این دستاوردها دلالت بر وجود دانشگاه ها، مخترعان و پژوهشگرانی دارد که در این استان مشغول به فعالیت هستند.

تبادار توجه به نوآوری را لازمه فعالیت و موفقیت شرکت های دانش بنیان دانست و خاطرنشان ساخت: فعالان این عرصه نباید به دانش و علم خود در این مقطع بسنده کنند و باید همواره در پی استفاده از آخرین دستاوردهای تکنولوژی و علم توام با عمل در حوزه فعالیت خود باشند تا به این ترتیب بتوانند رقبای خود را پشت سر گذاشته و بازار مناسبی را برای محصولات و خدمات خود به دست آورند.

نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: شرکت های فعال در پارک علم و فناوری باید در زمینه بازاریابی مورد حمایت قرار گیرند و با برقراری ارتباط مطلوب و کارشناسی شده میان این شرکت ها و مؤسسات حرفه ای و موفق بازاریابی، زمینه به دست آوردن بازار برای این شرکت ها فراهم شود.

وی با بیان این که استفاده از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی شیراز به منظور صادرات محصولات شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری، باید در دستور کار مدیران این مجموعه قرار گیرد، تأکید کرد: در زمینه صادرات، باید ابتدا نام و منافع ملی ایران مورد تأکید قرار گیرد و سپس به سودمندی اقتصادی مجموعه های فعال در صادرات توجه کنیم.

استاندار فارس خواستار توجه جدی مدیران دستگاه های اجرایی استان به موضوع حمایت از محصولات و خدمات تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان در استان شد و اظهار داشت: باید با گفتار و کردارمان به جوانان پویا و خلاق خود انگیزه بدهیم و از ثمره تلاش آنان بهره بگیریم.

تبادار با اشاره به این که بخش زیادی از کارآفرینی را در فعالیت های پارک علم و فناوری می بینم و انتظار دارم شعبه ها و نمایندگی های این مرکز در سایر شهرستان های استان فارس نیز ایجاد شده و گسترش یابد، گفت: پارک علم و فناوری به عنوان یکی از مؤثرترین مراکز در زمینه رونق اقتصادی و کارآفرینی باید مورد توجه جدی قرار داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین خواستار توجه شرکت های فعال در پارک علم و فناوری استان به بحران های جدی فارس به ویژه در حوزه آب شد و تصریح کرد: امیدواریم در سایه این توجه و تلاش شرکت های دانش بنیان آینده بهتری در انتظار استان فارس باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، استاندار فارس همچنین در بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه تعدای از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری که در زمینه های آب و خاک و کشاورزی، نانو، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، موتورهای صنعتی و... بود؛ با مدیران این شرکت ها به گفتگو پرداخت.

استاندار فارس در بازدید از پارک علم و فناوری فارس

استاندار فارس در بازدید از پارک علم و فناوری فارس

استاندار فارس در بازدید از پارک علم و فناوری فارس

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج