رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: برای نخستین بار در کشور توان احیای کاتالایست نقره در تنها کارخانه صنعت پتروشیمی هرمزگان به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، خلیل قاسمی اظهار داشت: کاتالیست نقره به عنوان مهمترین عامل فرآیند تولید این کارخانه برای نخستین بار احیا شد.

وی افزود: پیش از این کاتالیست نقره از کشور‌های دیگر از جمله چین و هند وارد می‌شد، اما با اجرای این طرح این کارخانه از واردات بی نیاز شد.

این مقام مسئول گفت: افزایش کیفیت کاتالیست نقره با ۹۹ و ۶۹ صدم درصد و صرفه جویی ۷ میلیارد تومانی از جمله مزایایی این طرح است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: با اجرای این طرح این کارخانه برای نخستین بار پروانه بهره برداری صنعت پیشرفته در هرمزگان را کسب کرد.

قاسمی افزود: کارخانه تولید هگزامین، فرمالین و رزین اوره فرمالدئید در بندرعباس این پروانه را برای نخستین بار در استان دریافت کرد.

وی گفت: متخصصان این مجتمع با تحقیق، خلاقیت، و دقت بالا توان احیای کاتالیست نقره را به ثبت رساندند.

مدیر مجتمع پتروصنعت گامرون گفت: این کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۵ هزار تن هگزامین، ۵۶ هزار تن فرمالین و ۱۰ هزار تن رزین اوره فرمالدئید دارد.

سید یحیی واحدی افزود: از ابتدای سال تا کنون نیز ۷ هزار تن فرمالین و ۹۰۰ تن هگزامین در این کارخانه تولید شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد افزایش یافته است. وی افزود: سالانه ۵ هزار تن هگزامین به ۱۳ کشور جهان از جمله استرالیا، اسپانیا و هند صادر می‌شود.

به گفته وی؛ هگزامین تولیدی این کارخانه با درصد خلوص ۱۰۰ درصد و فرمالین بین ۳۷ تا ۴۵ درصد مطابق با استاندارد‌های بین المللی تولید می‌شود.

واحدی افزود: این مجتمع دومین کارخانه تولید هگزامین و جز پنج کارخانه تولید فرمالین در کشور است.

طرح توسعه این کارخانه با هدف افزایش تولید هگزامین تا ۳۰ هزار تن در سال و افزایش نیروی انسانی تا ۵۰۰ نفر با سرمایه گذاری ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان در دستور کار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج