در هفت ماه سال جاری ۳۲۲ باب منزل مسکونی در شهر رشت طعمه حریق قرار گرفته که از این تعداد تنها ۷۱ خانه به عبارتی ۲۲% دارای بیمه آتش سوزی بوده اند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شهرام مومنی گفت: در شش ماه سال جاری آتش نشانان و تیم های امداد و نجات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت بالغ برسه هزار و ۳۸۴ مورد عملیات حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی را پشت سر گذاشتند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به حضور خسارت دیدگان در زمینه آتش سوزی منازل مسکونی و اماکن تجاری به این سازمان افزود: متاسفانه نبود بیمه های آتش سوزی و مشاهده درد و رنج شهروندان آسیب دیده بسیار سخت و تامل برانگیز است.

وی با بیان اینکه آتش در چشم بر هم زدنی ماحصل یک عمر تلاش را از میان خواهد برد، افزود: چه خوب است بیمه آتش سوزی منازل مسکونی و یا اماکن تجاری یکی از اولویت های اصلی هر شهروند باشد تا بواسطه یک حادثه ناخواسته و از بین رفتن سرمایه یک زندگی، شاهد درد و رنج هم نوع هایمان نباشیم.

وی به تمامی شهروندان توصیه کرد حتما منازل و اماکن تجاری خود را تحت پوشش بیمه آتش سوزی به همراه بیمه همجوار نمایند تا در زمان بروز حوادث راهی برای رهایی از تضرر مالی داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج