در نشست مشترک مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با معاون سیر و حرکت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، بر لزوم بهره گیری از زیرساخت های شبکه ریلی در بندر شهید رجایی به عنوان یک بندر ریل پایه تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست با اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت های ریلی در بندر شهید رجایی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 56 کیلومتر خط ریل در بزرگترین بندر تجاری کشور وجود دارد، بایستی سهم جابجایی کالا روی واگن در مقایسه با کامیون افزایش یابد.

اله مراد عفیفی پور افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی مشوق های خوبی برای شرکت های بخش خصوصی پایانه دار برای توسعه زیرساخت های شبکه ریلی در محوطه تحت مدیریت آنها در نظر گرفته است و هیچ گونه محدودیتی در بحث تقاضای شرکت ها برای توسعه خطوط ریلی نداریم.

وی با اشاره به برنامه های این اداره کل برای توسعه هر چه بیشتر زیرساخت های ریلی در پایانه های مواد معدنی، فرآورده های نفتی و کانتینری و مکانیزه کردن فرآیند تخلیه و بارگیری محموله ها روی واگن، بیان کرد: توقع و انتظار ما از شرکت راه آهن این است که در زمینه بکارگیری ظرفیت ها و زیرساخت های ریلی این بندر، خودش مستقیما وارد فرآیند بازاریابی شود و به عنوان رابط بین صاحبان کالا و کشتیرانی ها عمل نماید.

عفیفی پور از اقدامات ریلی صورت گرفته در این بندر به عنوان خیز بلند بندر شهید رجایی برای تبدیل شدن به یک بندر ریل پایه در نقطه کانونی تنگه هرمز و منطقه استراتژیک خلیج فارس یاد کرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج