معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شایسته سالاری و ارتقای نیروهای درون سازمانی و سپردن پست های مدیریتی به ایشان، از کارهای خوب و رویکردهای قابل توجه دولت دوازدهم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حسین انتظامی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان اظهار کرد: در دولت دوازدهم چند معاون وزیر به عنوان وزیر مشغول بکار شدند و همین رویه را در رده های پایین مدیران وزارتخانه ها شاهد هستیم.
وی افزود: این کار موجب می شود به جای از اول شروع کردن، به ثبات مدیریتی برسیم چون یکی از آسیب ها در کشور همین از اول شروع کردن و اوردن مدیران از خارج مجموعه کاری است.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این تفکر در وزارتخانه ها از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز وجود دارد و در انتخاب مدیران کل ستادی و استان ها علاوه بر توجه به نیروهای بومی، شایسته سالاری و ارتقای وضعیت نیروهای درون سازمانی نیز مورد توجه است.
انتظامی یادآور شد: توسعه و پیشرفت کشور در سایه توسعه مناطق تحقق پیدا می کند و نباید نگاه تمرکز گرایانه داشته باشیم و تمامی توجهات متوجه مرکز باشد.
به گفته وی، توسعه استان ها و مناطق نیز جزء در سایه توسعه فرهنگی تحقق نمی یابد چرا که فرهنگ پیشران توسعه است و با سرمایه گذاری در این حوزه، هزینه سایر حوزه ها همانند آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.
وی اضافه کرد: اگر فرهنگ، چهره ها و متولیان فرهنگی مورد توجه قرار گیرند توسعه استان ها و مناطق اتفاق می افتد و در سایه آن، کشور توسعه پیدا خواهد کرد.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان کردستان بدلیل پیشینه فرهنگی، عمیق و اصیل خود می تواند از پیشران های توسعه فرهنگی در کشور باشد.
وی افزود: به این ظرفیت باید به صورت جدی توجه داشته و تمام توان خود را بر روی آن بگذاریم و به این باور برسیم که توجه به تنوع فرهنگی می تواند به انسجام و منافع ملی کمک کند.
در این آیین که با حضور معاون وزیر و مدیر کل هماهنگی استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،معاون سیاسی - امنیتی استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد، با تقدیر از تلاش های حجت الاسلام محمدرحیم جعفری، جلال قلعه شاخانی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده دار هدایت عرصه فرهنگ و هنر کردستان شد.
قلعه شاخانی سرپرستی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت این اداره کل و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کامیاران را در کارنامه مدیریتی خود دارد.
قلعه شاخانی از نیروهای اهل سنت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می شود و پیش از این معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بود.
حجت الاسلام رحیم جعفری پیش از اینکه به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شده بود و طی چند ماه گذشته با حفظ سمت، سرپرستی اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان را نیز عهده دار بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج