استاندار هرمزگان گفت: از کشاورزان هرمزگان می‌خواهیم به سمت تغییر روش‌های کشت و استفاده از الگوهای نوین گام بردارند و در این زمینه نیاز است کشت گلخانه‌ای جهت کاهش مصرف آب و تولید محصولات با کیفیت در هرمزگان توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست شورای هماهنگی بخش کشاورزی استان هرمزگان اظهار داشت: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی و استعدادهای فراوانی که در این بخش وجود دارد باید مشکلات کشاورزان استان را شناسایی و تصمیمات درستی جهت رفع آنها اتخاذ کنیم.

وی خواستار ارتقای بهره‌وری در استفاده از آب و زمین در بخش کشاورزی شد و افزود: با توجه به تنوع فعالیت‌های کشاورزی در هرمزگان نیاز است هر موضوع به شکل تخصصی در جلسات این شورا مطرح شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: باید در قالب یک برنامه زمان‌بندی، هدف‌گذاری مشخصی برای کشاورزی در هرمزگان صورت گیرد و تمامی امکانات برای شکوفا شدن استعدادهای این بخش بسیج شود.

همتی تولید محصولاتی همچون خرما، پرورش شتر، پرورش ماهی در قفس و میگو را بخشی از استعدادهای متنوع کشاورزی در هرمزگان برشمرد و تصریح کرد: اگر چشم اندازی مشخص برای این ظرفیت‌های مختلف داشته باشد سال به سال می‌توانیم اهداف هر بخش را تحقق بخشیم.

وی خواستار همکاری کشاورزان هرمزگان در مصرف بهینه آب شد و بیان داشت: از کشاورزان هرمزگان می‌خواهیم به سمت تغییر روش‌های کشت و استفاده از الگوهای نوین گام بردارند و در این زمینه نیاز است کشت گلخانه‌ای جهت کاهش مصرف آب و تولید محصولات با کیفیت در هرمزگان توسعه یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج