رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس کتابخانه مرکزی شهر بندرعباس به مساعدت و حمایت جدی برای تکمیل نیاز دارد و ما انتظار داریم که نهاد کتابخانه های عمومی کشور از هم اکنون تمهیدات لازم برای تکمیل تجهیز و تامین نیروی انسانی این کتابخانه بزرگ را در نظر بگیرید تا در زمان بهره برداری گرفتار مسائل و مشکلات بعدی آن نباشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین هاشمی تختی در دیدار با معاونین امور استان ها و مجلس و مالی اداری نهاد کتابخانه های عمومی کشور که به بندرعباس سفر کرده اند، اظهار کرد: آنچه برای نهاد کتابخانه ها ضروری است، ارتباط با دیگر دستگاه ها و سازمان ها نظیر آموزش و پرورش، دانشگاه ها و... است.

وی افزود: ترویج تکنیک های مطالعه در جامعه نیز بر گسترش فرهنگ کتابخوانی بسیار اثرگذار است و اشتیاق جوانان به کتابخوانی را افزاش می دهد و ضروری است تا نهاد کتابخانه ها در این زمینه کار بیشتری داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان با بیان این که برخی از خیرین کتابخانه ساخته اند اما نهاد کتابخانه گامی برای تجهیز و تکمیل آن بر نداشته است، خاطرنشان کرد: در حوزه نیروی انسانی در سازمان کتابخانه ها با مشکل مواجه هستیم و برخی نیروهایی که از هرمزگان و با سهمیه همین استان، جذب شده اند بعد از مدتی استان را ترک می کنند و ما در سایر دستگاه ها نیز با این مشکل مواجه هستیم.

هاشمی تختی ادامه داد: باید در فرآیند جذب نیرو در نهاد کتابخانه که به طور متمرکز صورت می گیرد حتما نیروهای ماندگار استان مورد توجه قرار گیرند تا شاهد رفتن نیروها از هرمزگان بعد از مدتی کوتاه نباشیم.

وی گفت: کتابخانه مرکزی شهر بندرعباس به مساعدت و حمایت جدی برای تکمیل نیاز دارد تا به عنوان یک ظرفیت بزرگ فرهنگی در حوزه جنوب کشور آماده ارائه خدمات به بخش بزرگی از دانشجویان و دانشگاهیان و نخبگان باشد و ما انتظار داریم که نهاد کتابخانه های عمومی کشور از هم اکنون تمهیدات لازم برای تکمیل تجهیز و تامین نیروی انسانی این کتابخانه بزرگ را در نظر بگیرید تا در زمان بهره برداری  گرفتار مسائل و مشکلات بعدی آن نباشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج