معاون شهردار قم گفت: نظافت نکردن مسیر، آلودگی‌های بسیاری را به همراه دارد و به خصوص برای بانوان و کودکان مشکل‌ساز است، شهرداری قم نیز در همین راستا نظافت 100 عمود از مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا را به عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون شهردار قم در حاشیه بازدید از موکب آستان کریمه اهل بیت (س) در گفتگو به خبرنگاران واقع در عمود 1080 مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا با اشاره به اینکه همه خادمان امام حسین(ع) در مسیر پیاده‌روی کربلا به روش‌های متفاوتی در حال خدمت به زائران هستند، اظهار کرد: شهرداری قم نیز چند سالی است با یک حرکت ابتکاری و نوآورانه در حماسه پرشور اربعین حسینی در حال خدمت‌رسانی به زائران است.

وی گفت: نظافت نکردن مسیر، آلودگی‌های بسیاری را به همراه دارد و به خصوص برای بانوان و کودکان مشکل‌ساز است، شهرداری قم نیز در همین راستا نظافت 100 عمود از مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا را به عهده گرفته است.

عباس ذاکریان با بیان اینکه شهرداری قم علاوه بر نظافت در تلاش است، رعایت نظافت را نیز میان زائران فرهنگ‌سازی کند، عنوان کرد: زائران با رعایت نکات ساده می‌توانند در نظافت مسیر تاثیر بسیاری داشته باشند و اگر تمامی افرادی که در این مسیر قدم می‌گذارند حفظ نظافت را به عنوان نوعی خدمت به زائر ببینند قطعاً در این مهم اهتمام لازم را پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری قم با نیروهای اعزامی امسال ظرفیت نظافت بیش از 100 عمود از مسیر پیاده‌روی را ندارد، مطرح کرد: امیدواریم شهردارهای سایر کلانشهرها نیز در این حرکت عظیم شرکت کرده تا حماسه پرشور پیاده‌روی اربعین حسینی با کیفیت مطلوب‌تری دنبال شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج