رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پیامی فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید امیر حسین علوی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) با ایستادگی در مقابل ظلم و ستم زمانه عزت و اقتدار را به تجلی رساند تصریح کرد: امام حسین(ع) برای زنده ماندن اسلام و جلوگیری از انحراف دین به سمت کوفه حرکت کرد ودر این راه به شهادت رسید.

وی با اشاره به پیاده روی های اربعین افزود: آیت العظمی بهجت (ره) فرمودند: امام زمان (عج) پس از ظهور خود را به واسطه امام حسین (ع) به همه عالم معرفی می کند و بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین (ع) را شناخته باشند و پیاده روی اربعین بهترین فرصت برای اینکار است.

علوی با بیان اینکه اجتماع بزرگ در اربعین نشانه حب و علاقه به اهل بیت(ع) است تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص اربعین فرمودند: شروع جاذبه مغناطیسی حسینی در روز اربعین است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: شور و عشق حسینی سالیان طولانی است که با روح و جان مردم عجین شده است و شعله ای است که هرگز خاموش نخواهد شد.

علوی در خاتمه بیان کرد: امیدوارم هر کدام بتوانیم به سهم خود نقشی در زنده نگه داشتن اربعین امام حسین(ع) داشته باشیم و همواره سربازان واقعی در راستای حفظ دین و ولایتمداری باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج