رئیس پیش‌ بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از آغاز بارش های پاییزی در این استان از دهه سوم آبان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حسن خدابخش گفت: بارش های پاییزی بویژه برای نواحی مرکزی و شرقی از رطوبت زیادی برخوردار نیست و کمبود بارش ها در استان اصفهان را جبران نخواهد کرد.

وی افزود: میزان بارش ها طی پنج سال گذشته تنها در پنج درصد وسعت استان اصفهان در وضعیت نرمال قرار داشته و 95 درصد این استان با خشکسالی شدید و بسیار شدید مواجه بوده است.

رئیس پیش‌ بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: مدل های اقلیمی نشان دهنده آن است که پاییز امسال در شرایط ضعیف لانینا خواهد بود.

خدابخش با بیان اینکه سامانه مرکز پُر ارتفاع تاکنون اجازه عبور سامانه های بارش زا را در استان اصفهان نداده است، اظهارکرد: این سامانه در اوایل نیمه دوم آبان کمی ضعیف می شود و بتدریج امکان بارش بر روی استان اصفهان را بشکل محدودی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه شاخص های اقلیمی نشان دهنده آن است که وضعیت بارش های پاییز امسال کمتر از نرمال خواهد بود، گفت: طبق جدیدترین خروجی مدل ها، در مجموع میزان بارش ها در پاییز امسال کمتر از حد نرمال خواهد بود.

رئیس اداره پیش‌ بینی هواشناسی استان اصفهان بابیان اینکه این وضعیت در نواحی غربی استان بیشتر خواهد بود، افزود: میانگین دمای فصل پاییز در استان اصفهان نیز بطور میانگین در حد نرمال و در برخی نواحی تا حدود یک درجه نسبت به نرمال افزایش خواهد یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج