استاندار گیلان در نشست کمیته تخصصی توسعه نوغانداری استان گفت: وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  مصطفی سالاری در این نشست که با حضور مدیران استانی و تعدادی از فعالین بخش خصوصی برگزار شد، گفت: باید بررسی کنیم چه شد که امروز به لحاظ توسعه صنعت نوغانداری نسبت به گذشته در جایگاه ضعیفی قرار داریم و با کمک هم برای رفع عقب ماندگی‌ها تلاش کنیم.

وی در خصوص وضعیت کارخانجات استان اظهار کرد: بایستی وضعیت کارخانجات این بخش به طور دقیق بررسی شود، بخش خصوصی به طور برنامه محور به سمت تولید هدایت شده و وارد بازار رقابتی شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان عنوان کرد: باید خلاقانه عمل کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های ملی بر روی تولیدات ملی کار کنیم؛ یقیناً این اقدامات می‌تواند اقتصاد استان را متحول کند.

سالاری واردات تخم نوغان مرغوب را از اولویت‌های این حوزه برشمرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر تخم نوغان مرغوب وارد می شود، سایر مراحل تولید در داخل کشور صورت گیرد.

وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم با تمام ظرفیت هدایت کننده و همراه بخش خصوصی باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه افزایش تعرفه‌های گمرکی جذابیت امر قاچاق را افزایش می دهد، اظهار کرد: تجربه ی کشورهای پیشرفته اقتصادی ثابت کرده است که با کاهش تعرفه‌ها می‌توان از بروز پدیده قاچاق جلوگیری کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج