نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری 20 درصدی در شهرستان بهمئی در کنار 60 حلقه چاه نفت قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از لیکک، عدل هاشمی‌پور در نشست شورای اداری شهرستان بهمئی که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزارشد، اظهار کرد: نرخ بیکاری در شهرستان بهمئی بیش از 20 درصد می‌باشد که دلیل اصلی آن مربوط به خود ما است.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس با بیان اینکه 60 حلقه چاه نفت در بهمئی وجود دارد و این شهرستان استعداد خوبی در حوزه نفت دارد، ادامه داد: با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب مردم بهمئی از ظرفیت‌های نفتی خود انطور که باید و شاید بهره‌مند نیستند.

هاشمی پور بیان کرد: برای نخستین بار با همکاری وزیر نفت حدود 550 میلیون تومان عوارض به شهرداری بهمئی پرداخت شد و در مجموع حدود یک میلیارد و 150 میلیون تومان باید به حساب شهرداری واریز شود.

وی با تاکید بر اینکه این نرخ بیکاری شاید در شهرستان کهگیلویه قابل توجیه باشد اما در بهمئی و با این ظرفیت نفتی قابل قبول نیست، افزود: ایجاد یک پالایشگاه می‌تواند بخشی از نرخ بیکاری این شهرستان را کاهش دهد.

هاشمی با اشاره به اینکه مجوز سهمیه استخدامی شهرستان بهمئی در استان‌های نفت خیز را کسب کردیم، خاطرنشان کرد: محور تشان به لنده زمینه توسعه راه‌های ارتباطی استان را فراهم می‌کند و وضعیت راه‌های ارتباطی شهرستان مطلوب است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج