معاون مهندسی و توسعه آبفاى هرمزگان از اجراى پروژه جابجایى بخشى از خط انتقال اصلى شهر بندرعباس و قطعى ٢٤ ساعته آب در شهرهاى بندرعباس و بندرخمیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید صادقى افزود: این جابجایى بر روى خط دوم انتقال آب ١٤٠٠ میلی متر میناب – بندرعباس حد فاصل تصفیه خانه آب بندرعباس تا مخازن داماهى (تقاطع زیرگذر بلوار بوموسى و بلوار امام حسین ) انجام می شود.

وى تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه و اتصال خط لوله جدید، 30 درصد جمعیت شهر بندرعباس شامل مناطق غرب، آبشورک، چهچکور، کل روستاهاى شمال بندرعباس و شهرخمیر ناگزیر با افت فشار و قطعی 24 ساعته آب شرب در روز دوشنبه 15 آبان مواجه خواهد بود. 

وی ادامه داد: به دلیل تنش های ناشى از قطعى آب، مناطق مذکور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ١٦ و ١٧ آبان ماه با افت فشار آب مواجه می شوند. 

به گفته معاون مهندسی و توسعه آبفای استان، در صورت لزوم برای تامین آب مراکز آموزشى و درمانى به ویژه بیمارستان ها تمهیداتى نظیر آبرسانی سیار اندیشیده شده است. 

وی گفت: این پروژه به طول ٦٠ متر و با اعتبار سه میلیارد ریال در حال اجراست. 

صادقی اضافه کرد: این پروژه به منظور همکارى با شهردارى بندرعباس در راستای احداث پل زیرگذر بوموسى و بلوار امام حسین(ع) اجرا مى شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج