نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: استکبار به دنبال تحقیر ملت ایران و جلوگیری از پیشرفت علمی ماست و آمریکایی‎ها حتی در دوران طاغوت دنبال این بودند که ملت ایران را تحقیر کنند و جلوی رشد علمی ایران را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام علی شیرازی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: اگر به مواضع آمریکا نسبت به ملت ایران نگاه کنیم آیا مواضع‌شان را نسبت به ملت ایران از 50 تا 60 سال قبل نسبت به امروز تغییر دادند؟ آمریکایی‎ها حتی در دوران طاغوت دنبال این بودند که ملت ایران را تحقیر کنند و جلوی رشد علمی ایران را بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران به وضعیت دانشگاه‌ها در دوران طاغوت و امروز اشاره کرد و یادآور شد: در دوران طاغوت چند دکتر و مهندس و چند دانشگاه داشتیم و امروز تا چه میزان گسترش پیدا کردیم. اگر تاریخچه ملت ایران را از نظر علمی بررسی کنید، می‌بینید در دورانی که آمریکایی‎ها بر دولت ما تصرف داشتند تا چه میزان مانع رشد علمی ما شدند.

دشمنی آمریکایی‎ها با جمهوری اسلامی

وی با بیان اینکه امروز بیان می‎شود دشمنی آمریکایی‎ها با جمهوری اسلامی است، افزود: چون دولتمردان آمریکا با اسلام مخالف هستند دشمنی آن‌ها بیش از گذشته و مضاعف شده و دشمنی آن‌ها با ملت ایران موضوعی است که ربطی به ماهیت نظام نداشته و سال‎ها تلاش کردند که ملت ایران به خودباوری و رشد نرسد.

حجت‌الاسلام شیرازی با بیان اینکه دشمنی آمریکا یک موضوعی در ظرف انقلاب نیست و ریشه تاریخی دارد، خاطرنشان کرد: ملت ما درصددند آزاد باشند و کشور را با نگاه دینی و مذهبی خود اداره کنند و آمریکایی‎ها با این موضوع مخالفند. استکبار یعنی تسلط بر ملت‎ها و کشورها؛ استکبار درصدد است به ملت‎ها تسلط داشته و ملت‎ها نوکر آمریکایی‎ها باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج