رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از آزاد سازی بیش از 800 هزار مترمربع زمین متعلق به اراضی ملی به ارزش 110میلیارد ریال از دست زمین خواران و دستگیری 15 نفر در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سرهنگ ستار خسروی  اظهار داشت: در اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا مبنی برلزوم اهتمام بیش از پیش دستگاه های مسئول در پیشگیری از جرایم مرتبط با زمین خواری، مقابله با این پدیده در دستور کار جدی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان بعد از استان های کرمان ، یزد و سیستان و بلوچستان رتبه پنجم را در عرصه منابع طبیعی کشور دارد افزود: به همین جهت این استان مورد توجه زمین خواران قرارگرفته و این افراد با یک سری اقدامات متقلبانه ، زمین های دولتی و غیر دولتی را با سند سازی، جعل اسناد و مدارک و تغییر کاربری تصاحب می کنند.

سرهنگ خسروی به تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص برخورد با این پدیده در سطح استان پرداخت و خاطر نشان کرد: در هفت ماهه امسال 18 فقره پرونده زمین خواری توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.

وی افزود: در این رابطه بیش از 800 هزار متر مربع زمین متعلق به منابع طبیعی و راه و شهرسازی که جزو اراضی ملی به شمار می آمدند و توسط زمین خواران به صورت تصرف عدوانی مورد تصاحب قرار گرفته و تغییر کاربری شده بودند توسط پلیس آگاهی استان آزاد سازی شد.

این مقام مسئول عنوان ارزش زمین های آزاد شده از دست زمین خواران را 110 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این رابطه تعداد 15 نفر از متصرفان و متجاوزان به اراضی ملی دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان افزود: پلیس برای برخورد با زمین خواری از توان حد اکثری خود استفاده می کند و حتی قبل از اینکه شکایتی از سوی سازمان یا نهادی در این خصوص شود اقدام به برخورد با زمین خواران می کند.

وی گفت: مبارزه با پدیده زمین خواری در دستور کار پلیس آگاهی تمامی شهرستان ها قرار گرفته و به صورت ویژه هرگونه تغییرات و اقداماتی که مظنون به زمین خواری باشد به مرجع قضائی منعکس می گردد و با هماهنگی مقام قضائی پیگیری لازم انجام می شود .

سرهنگ خسروی خاطر نشان کرد: پدیده زمین خواری ضمن اینکه باعث وارد آمدن خسارت عمده به دولت و بیت المال می شود در عرصه های طبیعی نیز خسارت های مادی و معنوی زیادی ایجاد می کند و بسیاری از عرصه های منابع طبیعی با تغییر کاربری و زمین خواری ممکن است آسیب دیده و از بین برود به همین خاطر سعی کردیم طی همکاری و تعامل با سازمان های مسئول از این پدیده جلوگیری کنیم.

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج