مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه استان قم یکی از معدود استان‎های میزبان هفته قرآن و عترت در کشور است، گفت: هفته قرآن و عترت در روزهای ۶ تا ۱۲ اسفندماه در قم برگزار می‎شود.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قم  در جلسه شورای توسعه فعالیت‎های قرآنی استان که در سالن محراب آستان کریمه اهل بیت (س) برگزار شد با اشاره به اینکه در چارت جدید وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی قرآن وعترت تثبیت شده است، اظهار داشت:  شورای توسعه فعالیت های قرآنی در سطح کلان کشور در سه زمینه آموزش، پژوهش و ترویج فعالیت می‌کند

وی با بیان اینکه شورای توسعه قرآنی در استان ها قرار است در راستای هماهنگی برنامه های قرآنی با محوریت امام جمعه استان عمل کنند، افزود: شورا ی توسعه قرآنی برای هماهنگی دستگاه‌ها فعالیت می کند؛ امیدواریم بودجه‎های خاص قرآنی نیز دریافت شود تا دستاگاه‎ها بتوانند فعالیت خود را توسعه دهند.

سید موسی حسینی کاشانی  فعالیت های مؤسسات قرآنی را مد نظر قرار داد و عنوان کرد: مؤسسات قرآنی استان، فعالیت های کشوری انجام می دهند، ازاین رو برای ادامه فعالیت ها نیازمند بودجه هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ فعال قرآنی در سال جاری بیمه شده اند، خاطرنشان کرد: ۵۳ موسسه قرآنی داری پروانه، ۲۳ مدرسه دارای موافقت اصولی و ۱۵ موسسه با رویکرد قرآنی در استان وجود دارد.

حسینی کاشانی برگزاری طرح های قرآنی را مد نظر قرار داد و ابراز کرد: طرح ملی تلاوت نور در آموزش و پرورش، طرح های قرآنی در مساجد و طرح آزمون حفظ قرآن در بهمن ماه با مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان قم یکی از معدود استان‎های میزبان هفته قرآن و عترت در کشور است، تصریح کرد: هفته قرآن و عترت در روزهای ۶ تا ۱۲ اسفندماه در قم برگزار می‎شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فعالیت ها برای اجرای برنامه در هفته قرآن و عترت، ادامه داد: فعالیت قرآنی تنها مختص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست بلکه با مشارکت همه دستگاه ها برگزار خواهد شد.

خاطرنشان می شود در ادامه این نشست، از پوستر هفته قرآن و عترت که از ۶ تا ۱۲ اسفند ماه جاری در قم برگزار می شود، رونمایی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج