امام جمعه قم با اشاره به اینکه قرآن کریم هنگام وارد شدن در جامعه ای بر ادیان دیگر حاکم می شود، تصریح کرد: قرآن کریم می تواند در جامعه ای که دارای ادیان مختلف است وارد و حاکم شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله سید محمد سعیدی درجلسه شورای توسعه قرآنی استان قم که با حضور مدیران کل  و چهره های قرآنی استان در سالن محراب آستان کریمه اهل بیت (س) برگزار شد، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می فرماید” اگر قرآن را بر کوه می گذاشتند، کوه خضوع می کرد.

وی با بیان اینکه حاکم کردن قرآن بر قلب و روح سبب انجام فعالیت های فراوانی می شود، افزود: اگر قرآن را بر کوه قلب و روح خود حاکم کنیم، می توانیم فعالیت های عظیمی انجام دهیم، از این رو انسان هایی که در برابر قرآن کریم خضوع و فروتنی کردند کارهای بزرگی انجام داده اند که از جمله از آن کارها برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه قم عنوان کرد: دشمنان در صدد به سلطه در آوردند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند، اما به برکت قرآن کریم نه تنها کشور ایران بلکه کشورهایی مانند سوریه، یمن و عراق را هم نتوانستد تحت سلطه خود درآورند و فتنه ها را خاموش کرد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم هنگام وارد شدن در جامعه ای بر ادیان دیگر حاکم می شود، تصریح کرد: قرآن کریم می تواند در جامعه ای که دارای ادیان مختلف است وارد و حاکم شود.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه رشد انگیزه سبب برگشت قرآن به جامعه می شود، خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم قرآن را در جامعه به جایگاه اصلی خود برگردانیم باید انگیزه ها را رشد دهیم.

وی پوشاندن و نوشاندن مردم را یکی از سنت های دین دانست و ابراز کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی در ایام اربعین یکی از فعالیت های ارزنده و ارزشمند است که شایسته است این سنت را ادامه دهیم؛ در این راستا باید انگیزه کمک های مردمی را تقویت کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها عنوان کرد: امام حسین علیه السلام در عرصه مجاهدت با سر بریده به تلاوت قرآن پرداختند از این رو باید با حفظ سنت ها فعالیت های جدیدی را در این عرصه انجام دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج