معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از تدوین سند راهبردی مبارزه با آسیب های فضای مجازی به منظور ارتقای سطح آگاهی جوانان و نوجوانان از خطرات و تهدید های این فضا با همکاری این پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سرهنگ جهانگیر کریمی در حاشیه هفدهمین جلسه شورای پیشگیری از حوادث اجتماعی استان اصفهان گفت: فضای مجازی و آسیب های حاصل از آن در حال حاضر به عنوان یکی از اولویت های نیروی انتظامی قرار گرفته و ابعاد آسیب های این موضوع لازم میدارد که همه دستگاه ها در کنار نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کرده و جامعه و خصوصا قشر جوان و نوجوان را از این مضرات دور نگاه دارند.

وی ادامه داد: آمارهای رسمی نشان میدهد که ارتکاب جرم در فضای مجازی در حال افزایش است و متاسفانه آسیب های زیادی از این فضا، متوجه جوانان و نوجوان است.

سرهنگ کریمی با اشاره به جمعیت 47 میلیونی کاربران فضای مجازی در کشور اظهار کرد: 20 میلیون از این 47 میلیون نفری را جوانان و نوجوانان تشکیل میدهند و این بر حساسیت امر می افزاید.

وی همچنین اعلام داشت: اطلاع رسانی دقیق و به موقع، افزایش سواد رسانه ای دانش آموزان و تولید محتوای جایگزین برای جوانان و نوجوانان از جمله اقداماتی است که میتوان در این موضوع انجام داد و مهمتر از همه، هماهنگی دستگاه ها موجب تسهیل این امور میشود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پایان بیان داشت: با توجه به اهمیت دانش رسانه ای مردم و ارتقای سطح آگاهی جوانان و نوجوانان در سطح مدارس به زودی سندی راهبردی با همکاری پلیس اصفهان و همفکری اعضای شورا در حوزه مبارزه با آسیب های فضای مجازی تدوین می شود تا همه دستگاه ها براساس سند مذکور اقدام نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج