فرماندار لاهیجان در همایش مصون سازی و پایداری در حوزه صنعت و تجارت شرق گیلان گفت: دولت، نقشه راه اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و همه تلاش خویش را در موضوع اقتصاد بکار گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید محمد احمدی با تاکید بر شناسایی نقاط ضعف و تقویت در موضوع پدافند غیر عامل، اظهار کرد: امروز دشمن نسخه های جدیدی از کینه ورزی را در دستور کار قرار داده که در این میان، نقش شناخت و آگاهی مردم در عرصه های مختلف، خیلی مهم است و باید فراگیر شود.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا مولفه های قدرت تغییر پیدا کرده است و یکی از این مولفه ها سیاست است، اضافه کرد: مولفه سیاسی یکی از مباحث بسیار قوی در بحث قدرتمندی است، از دیگر مولفه های قدرت، مباحث اطلاعاتی است که امروزه بسیاری از بیگانگان در تلاشند تا اطلاعات آماری به خصوص اطلاعات محرمانه یک کشور را به دست آورده و از آن به شیوه های مختلف بهره برداری کنند.

احمدی با بیان اینکه مولفه دیگر قدرت، دیپلماسی است، خاطرنشان کرد: دولت به دیپلماسی و مذاکره اعتقاد دارد و تاکنون از مولفه مذاکره، امتیازهای زیادی بدست آورده است، در این موضوع می توان به برجام اشاره کرد که یکی از مثال های فاخر در مولفه دیپلماسی است که بازهم با قدرت در رابطه با آن ایستاده ایم و بنا به فرموده مقام معظم رهبری کوچکترین نشانه ای از عقب نشینی ایران در این دیپلماسی نمی بینیم و تا زمانی بر این توافق پایبند خواهیم بود که ذره ای از منافع کشور به خطر نیافتد.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان گفت: اما از مهمترین مولفه های قدرت، قدرت اقتصادی و قدرت علمی است، بعد از انقلاب اسلامی در حوزه علمی اقدامات قابل مشاهده ای انجام شده و به موفقیت های فراوانی دست یافته ایم.

وی اظهار داشت: وقتی دشمن در برابر دیپلماسی، سیاست، علم و ... کشور عزیزمان درمانده می ماند اقتصاد را نشانه گرفته و سعی می کند تا معیشت مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد که یکی از راه های مقابله با کینه و سنگ اندازی های اقتصادی دشمن، بحث اقتصاد مقاومتی است که بار ها توسط مقام معظم رهبری تاکید شده است.

احمدی با تاکید دوباره بر اینکه در جهان امروز مولفه های سنتی قدرت تغییر کرده است، ادامه داد: به همین دلیل مقام معظم رهبری، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند تا به مقاوم سازی اقتصادی در حوزه های داخلی کمک شود.

فرماندار لاهیجان با اشاره به اهداف پدافند غیر عامل و تقویت مسائل زیرساختی شهرستان متذکر شد: باید بتوانیم موضوع دوگانه سوزی در خودروها و نانوایی ها را برطرف و نانوایی ها را تشویق به این کار کنیم و از سوی دیگر، راه های دسترسی و جایگاه های سوخت رسانی برای روزهای بحران ها را هموار نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج