معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هدف از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را توسعه آمادگی جسمانی و ارتقای سلامت روحی و روانی دانش آموزان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، فرید بهرامی در افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با اعلام این خبر گفت: المپیادهای  ورزشی درون‌مدرسه‌ای بر اساس علائق دانش آموزان و امکانات استان برگزار می‌شود.

وی در ادامه به مشارکت 105هزار دانش آموز در این المپیاد اشاره کرد و افزود: 924آموزشگاه هم در برگزاری این المپیاد مشارکت و فعالیت جدی دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای راهی برای افزایش روحیه تعامل و همکاری در بین دانش‌آموزان است، اظهار‌داشت: اولین هدف از برگزاری المپیادهای ورزشی ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان است.

بهرامی بر این نکته تاکید کرد که  در این المپیاد تمامی دانش‌آموزان علاقه‌مند به ورزش در مسابقات درون کلاسی و درون مدرسه‌ای شرکت می‌کنند و  تصریح کرد: این طرح به‌عنوان یک برنامه مکمل ورزشی با هدف افزایش میزان فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان و جهت ایجاد فرصتی برای مشارکت گروهی و یادگیری مهارت‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

المپیاد ورزشی لرستان

وی با اشاره به اینکه المپیاد‌های ورزشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و جسمی دانش‌آموزان موثر است خاطر‌‌نشان کرد: دانش‌آموزان باید در کنار تحصیل علم و دانش به سلامت جسم و روح خود اهمیت دهند و برگزاری المپیادهای ورزشی این بستر را فراهم می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد هم  بر مشارکت همه اولیای دانش آموزان در برنامه ها و تصمیم گیری های مدارس تاکید کرد و گفت: کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان از مهمترین اهداف المپیاد درون مدرسه‌ای است که باید به این مهم توجهی ویژه شود.

گفتنی است افتتاحیه این مراسم، با رژه تیم‌های شرکت کننده و قرائت سوگندنامه از سوی شرکت کنندگان داوران و روشن کردن مشعل المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای پایان یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج