استاندار هرمزگان گفت: تا پایان امسال ۳۰۰ طرح عمرانی نیمه تمام در هرمزگان تکمیل و بهره برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در نشست مدیریت راهبری اقتصاد مقاومتی هرمزگان افزود: برای تکمیل این طرح‌ها ۱۱۶ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که اولویت تکمیل با طرح‌هایی است که بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی گفت:بهره برداری مرحله نخست تصفیه خانه فاضلاب شهرستان رودان با ظرفیت ۷ هزار متر مکعب بهره برداری از 12 آبشیرین کن روستایی، هوشمند سازی کنتور ها‌ی کشاورزی و طرح‌های دیگر در حوزه انرژی و کشاورزی و شیلات از مهمترین این طرح هاست.

استاندار هرمزگان با اشاره به راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری در ساختمان بورس منطقه‌ای هرمزگان گفت: همه دستگاه ها‌ی اجرایی ملزم هستند تا یک نماینده تام الاختیار در این مرکز مستقر کرده و تمامی مجوز‌های لازم برای سرمایه گذاران را تهیه و در اختیارشان قرار دهند.

همتی افزود: فرمانداران هر شهرستان نیز به این شبکه متصل و خودشان شخصا باید دریافت مجوز‌ها را پیگیری کنند.

وی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان را موظف کرد تا در زمینه توسعه بانکرینگ و مبارزه با قاچاق سوخت طرحی را در نشست بعدی اقتصاد مقاومتی ارائه کند.

استاندار هرمزگان با اشاره به صید‌های ترال در آب‌های هرمزگان گفت:هیچ شرکت و افراد داخلی و خارجی حق صید ترال با دستگاه‌های مجهز به مکنده را ندارند.

همتی با تاکید بر اینکه؛ منابع صید آب‌های هرمزگان متعلق به صیادان بومی است، تصریح کرد: اداره شیلات موظف است در یک هفته گزارشی از شرکت‌های فعال در صید ترال به دبیرخانه اقتصاد مقاومتی ارائه کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج