مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در دیدار با اعضای انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی فرهنگی (حامی)، با اشاره به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در آموزش و پرورش گفت:ما بستر مناسب برای مشارکت شما خیرین را فراهم می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خدانظر دریکوند، آموزش و پرورش را موضوعی همگانی برشمرد و افزود : آموزش و پرورش برای انجام رسالت خود نیازمند مشارکت خیرین  حقیقی وحقوقی است و باید  تلاش شود تا زمینه این مشارکت و تعامل فراهم شود.

وی ادامه داد: هیچ مفهوم یا فرهنگی در جامعه نهادینه نخواهد شد؛ مگر اینکه از آموزش و پرورش و در دل مدارس آغاز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در دیدار با انجمن حامی، هدف تعلیم و تربیت را پرورش انسان خودباور و خداباور برشمرد و افزود:  بر اساس اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، باید دانش‌آموزانی را تربیت کنیم که شهروندی مطلوب برای جامعه باشند.

وی صداقت و راستگویی، پرسشگری، خلاقیت و نوآوری را از شاخصه‌های انسان رشد یافته در مدارس عنوان کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش از تمام ظرفیت‌ها برای انجام رسالت خود استفاده خواهد کرد.

وی در پایان از حضور خیرین در مناطق محروم و کم برخوردار تقدیر کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش، تعامل، هم افزایی و مشارکت با خیرین را تقویت و حمایت خواهد کرد.

بابکی نماینده انجمن حامی نیز در این دیدار گفت:  انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی (حامی ) سازمانی مردم نهاد و داوطلبانه است که بر پایه اعتماد عمومی و جذب کمک های مالی، معنوی و بشر دوستانه نیکوکاران و حمایت نیروهای متخصص با تکیه بر همراهان بومی تلاش می‌کند تا ضمن ساخت، بازسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و فرهنگی و همچنین نظارت و پشتیبانی در مناطق بسیار دور افتاده و محروم امکان تحصیل، ارتقاسطح کیفی آموزش و رشد فرهنگی را برای کودکان و نوجوانان این مناطق فراهم آورد و فرصت‌های مناسب برای بروز توانایی‌های شخصی میسر ساخته و از استعدادهای این مناطق در جهت ایجاد زیر ساخت جامعه‌ای سالم و کارآمد بهره ببرد.

وی افزود:  بانیان انجمن تشکلی به وجود آورده اند که کمک‌های معنوی و مادی علاقه‌مندان را جمع‌آوری و سازماندهی کرده و با کارشناسی و نیاز سنجی صرف ساخت مدرسه در مناطق محروم می نماید .

وی به ساخت آموزشگاه خورشید در منطقه کاکاوند، خوابگاه دانش‌آموزی هفت چشمه و پشتیبانی آموزشی از دانش‌آموزان آموزشگاه امام سجاد(ع) منطقه کاکاوند اشاره کرد و گفت: در همین راستا، تاکنون 5200 بسته نوشت‌افزار نیز بین دانش‌آموزان این منطقه توزیع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج