مسوول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان از فعالیت ۸۹۰ کانون فرهگی و هنری در مساجد سراسر گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن را رسالت کانون های فرهنگی و هنری مساجد دانست و گفت: کانون‌ های فرهنگی و هنری باید به تجهیزات بیشتری مجهز شوند تا بتوانند فرهنگ و بصیرت را در جامعه به ویژه در مناطق روستایی که از کمبود امکانات و فعالیت های فرهنگی رنج می برند، ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۹۰ کانون فرهگی و هنری در مساجد سراسر گیلان فعال هستند، افزود: ۶۰۶ باب کانون در مساجد روستایی و ۲۸۴ کانون در مساجد شهری دایر شده است.

حجت الاسلام پورابراهیم با تصریح اینکه طبق قانون باید ۶۰ درصد کانون ها در مساجد روستایی دایر شود اظهار کرد: در گیلان ۶۸ درصد کانون های فرهنگی و هنری در مساجد روستایی دایر است که ۸ درصد بیشتر از تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه کانون های مساجد شبکه عظیم فرهنگی در کشور هستند، تاکید کرد: نوجوانان و جوانان مخاطب کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند که فعالیت این قشر در کانون‌ها نیازمند برنامه ریزی دقیق و ارائه برنامه هدفمند است.

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان خاطرنشان کرد: تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری در روستاها موجب رونق فعالیت‌های فرهنگی و مقابله با هجمه فرهنگی دشمن می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج