مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۹ طرح پایدار اشتغال برای مددجویان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از کمیته امداد استان، علی الهیاری با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد است گفت: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت مستعد اشتغال، با اهدای تسهیلات لازم در طرح‌های خودکفایی، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمندسازی آن‌ها ایفا می‌کند.

الهیاری بابیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۸۴۹ طرح پایدار اشتغال برای مددجویان ایجادشده است، ادامه داد: ۹ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ها و پنج میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات منابع امدادی به مددجویان و متقاضیان کار در استان هرمزگان پرداخت‌شده است.

وی افزود: طرح‌های ایجادشده در بخش کشاورزی ۶۲ مورد، دام‌پروری ۸۷ مورد، صنایع‌دستی ۱۲۶ مورد، فعالیت‌های صنعتی و معدنی ۳۰ مورد شیلات پنج مورد و خدمات ۵۳۹ مورد بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان بابیان این‌که یکی از خدمات ارزشمند و ماندگار کمیته امداد اعطایی تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان است، گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت باهدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای توانمندسازی نیازمندان و اعطای وام قرض‌الحسنه برای رفع نیازهای ضروری ازجمله ایجاد اشتغال، تأمین جهیزیه، ساخت مسکن، پرداخت هزینه‌های درمانی، کمک‌هزینه‌های تحصیلی مددجویان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی ازجمله اولویت‌های این نهاد برای توانمندسازی مددجویان است افزود: سقف وام‌های پرداختی به مددجویان تحت حمایت از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در حوزه اشتغال ۵۰ میلیون تومان و سایر وام‌ها همچون کارگشایی پنج میلیون تومان است.

بیش از 52 هزار خانوار هرمزگانی تحت حمایت کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان یادآور شد: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین فراگیری آموزش‎های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‎شوند.

الهیاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۵۲ هزار و ۱۲۰ خانوار هرمزگانی تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت: یکی از خدمات این نهاد، پرداخت مستمری ماهیانه برای رفع بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای تحت حمایت است.

وی بابیان اینکه پرداخت کمک‌های معیشتی و حمایتی کمیته امداد به مددجویان نیازمند تحت حمایت باعث رفع بخشی از مشکلات مالی و همچنین ارتقای سطح زندگی آن‌ها در عرصه‌های مختلف می‌شود. افزود: ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان کمک‌معیشت در شش‌ماهه نخست سال جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در پایان بیان کرد: راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه توانمندسازی ایجاد فرهنگ کار و تلاش و رفع بیکاری در بین خانوار تحت حمایت است که باید همه دستگاه‌های اجرایی به امر محرومیت‌زدایی در استان توجه بیشتری داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج