مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: جمعه بازار صنایع بومی محلی رشمون در راستای حمایت از اشتغالزایی برای اقشار آسیب پذیر جامعه در قسمت انتهایی بلوار آزادگان بندرعباس بزودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از استانداری هرمزگان، منصور اخلاقی‌پور در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی دستگاه‌های اجرایی جهت راه اندازی جمعه بازار رشمون در محل این بازارچه برگزار شد، اظهار داشت: هدف از راه اندازی جمعه بازار صنایع بومی محلی رشمون حمایت از اشتغالزایی برای مددجویان موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد فعال در استان هرمزگان است.

وی افزود: تمامی سازمان‌های مردم نهادی که صنایع دستی، لباس و دیگر اقلام تزئیناتی را توسط مددجویان خود تولید می‌کنند، می‌توانند در این جمعه بازار غرفه گرفته و محصولات تولیدی بومی خود را به فروش برسانند.

وی بر عدم ورود کالاهای وارداتی به خصوص کالاهای چینی به این بازارچه تاکید کرد و بیان داشت: باید مراقبت شود که اطراف جمعه بازار افراد دیگری جهت سوء استفاده مبادرت به دست فروشی اجناس وارداتی نکنند و در این رابطه از ارگان‌های انتظامی و شهرداری کمک خواهیم گرفت.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان با بیان اینکه در زمینه ایجاد بستر اشتغال برای معلولین و توان خواهان تمامی اجتماع مسئول است، خاطر نشان کرد: وقتی شخصی دچار معلولیت و یا بیماری خاص و نادری شده است قطعا در روحیه و زندگی او بازتاب بسیار منفی خواهد داشت اما وقتی همین شخص تصمیم می‌گیرد از این روحیه منفی جدا شده و برای جامعه‌اش مفید واقع شود، همه ما وظیفه داریم این بستر را برایش فراهم کنیم.

اخلاقی‌پور یادآور شد: این افراد نمی‌توانند هر کار و شغلی داشته باشند و اشتغال در این زمینه معمولا شغل‌های خانگی و خرد می‌باشد اما قطعا جهت تداوم، نیاز به ایجاد بازار فروش تولیدات و حمایت و پشتیبانی دارد.

وی تاکید کرد: در کنار افراد دارای بیماری و معلولیت باید اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه همچون زنان سرپرست خانوار و ایتام نیز دیده شوند و برای این اقشار زمینه کار و فعالیت حداقلی را فراهم کنیم.

وی به عملکرد خوب سازمان‌های مردم نهاد در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: موسسات خیریه و تشکل‌های مردمی با حمایت مردم و خیرین خود توانسته‌اند چتر حمایتی حداقلی را برای این اقشار ایجاد کنند و حالا دستگاه‌های اجرایی هستند که می‌بایست با پشتیبانی از این تشکل‌های فعال و صالح این چرخه را تکمیل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج