مدیرکل ورزش و جوانان کردستان ضمن یادآوری افتتاح سه زورخانه در دولت قبل در کردستان، ابراز امیدواری کرد، تا پایان 22 بهمن ماه امسال نیز زورخانه‌های زرینه، موچش و کامیاران افتتاح شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، حامد جولایی در مجمع انتخابات هیأت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای کردستان، اظهار کرد: روزی که آقای جوهری برای در دست گرفتن سکان فدراسیون ثبت نام کردند بچه ها خیلی نگران بودند گفتم اگر ایشان رییس فدراسیون شوند از همه چیز برخوردار می‌شوید واقعا این اتفاق هم افتاد من ممنون و سپاسگذارم،مربی تیم ملی،اردوی تیم ملی و ورزشکاران تیم ملی نود درصد از استان کردستان هستند،این برای ما جای خوشحالی دارد

وی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای در کردستان از قدیم الایام وجود داشته است، اظهار کرد: کردستان مهد پهلوانی است و پهلوانان زیادی دارد.

به گفته وی، ورزش زورخانه‌ای جایگاه والایی در سطح ورزش کردستان دارد که ورزشکاران و قهرمانان بسیار خوبی را به تیم‌های ملی معرفی کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه قهرمانان کردستان در سطح تیم ملی چندین مدال بین‌المللی و مسابقات غرب آسیا کسب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ورزشکاران کردستانی در تمامی مسابقات به مدال طلا دست می‌یابند و این برای کردستان جای بسی خوشحالی دارد.

جولایی به خدمات دولت در بخش ورزش کردستان اشاره کرد و اذعان داشت: دولت در استان کارهای به صرفه‌ای انجام داده که چند سال اخیر با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید زیرساخت‌های زورخانه در اکثر شهرستان‌های استان ایجاد شده و بخشی نیز در دست افتتاح است.

وی از افتتاح سه زورخانه در دولت قبلی در استان کردستان خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان 22 بهمن ماه امسال نیز زورخانه‌های زرینه، موچش و کامیاران افتتاح شود.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعتبارات خوبی برای زیرساخت‌های ورزشی در این رشته گذاشته است، اذعان کرد: بالغ بر 2 میلیارد تومان اعتبار زورخانه‌ای در سطح استان کردستان داریم که امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری مناسب از آن زیرساخت‌های مورد نیاز ورزش زورخانه‌ای را ارتقا دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان  تصریح کرد: ورزش زورخانه‌ای در استان کردستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در بین مردم، اداره کل و جامعه ورزشی استان قداست دارد.

جولایی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های بابایی رییس قبلی هیأت قبلی هیأت، گفت: امیدواریم رئیس جدید هیأت بتواند با برنامه‌ریزی مناسب بستر توسعه و تقویت این ورزش را در استان فراهم سازد.

وی با بیان اینکه اداره‌کل ورزش به تنهایی هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد، اضافه کرد: باید همه به ورزش کمک کنند تا بتواند به جایگاهی که دارد برسد.

وی با تاکید براینکه از نظر اعتبارات عمرانی یک جهش 50 تا 60 درصدی را به لحاظ اعتبارات عمرانی در اداره کل وروزش و جوانان شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: اعتبارات حوزه عمران اداره کل ورزش و جوانان کردستان از12 میلیارد تومان به 60 میلیارد تومان رسیده است رشد اعتباری که هیچ موقع ورزش به خواب ندیده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج