معاون استاندار قم گفت: افزایش قیمت گوشت در استان منشأ داخلی دارد که سبب سوءاستفاده برخی افراد سودجو به دلیل عدم نظارت‌های کافی از سوی مراجع مرتبط است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید صدرالدین موسوی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: باید نظارت‌های مراجع قانونی برای روزهای پایانی سال و ایام عید قوت و دقت بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش قیمت برخی مرکبات در روزهای اخیر افزود: یکی از دلایل مهم افزایش بیش از 70 درصدی گوجه‌فرنگی، خام‌فروشی‌های فراوان این محصول به کشورهای همسایه  است.

معاون استاندار قم با انتقاد از عدم ثبات در قیمت فرآورده‌های گوشتی و پروتئینی گفت: افزایش قیمت گوشت در استان منشأ داخلی دارد که سبب سوءاستفاده برخی افراد سودجو به دلیل عدم نظارت‌های کافی  از سوی مراجع مرتبط است.

وی با تأکید بر لزوم تصویب قیمت گوشت در مراکز عرضه، عنوان کرد: هیئت‌مدیره و صنف گوشت و دام علاقه‌ای برای مصوب‌شدن قیمت گوشت و اعلام قیمت نهایی گوشت در مراکز عرضه ندارند که به نظر می‌رسد منافع آن‌ها با این کار گره‌خورده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خاطرنشان کرد: به‌نظر می‌رسد در زمینهٔ بتن نیز شرکت‌های تولیدکننده پشت‌پرده‌ای عمل می‌کنند که به زیان جامعه تمام می‌شود و دادگاه‌ها هم صلاحیت ورود به مباحث رقابتی را ندارند بنابراین باید بازرسی و نظارت بر این واحدها نیز بسیار جدی پیگیری شود همچنین کیفیت بتن‌های عرضه‌شده به جامعه نیز به خاطر وجود همین مسائل مناسب نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج