همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، 13 آبان کاریکاتوریست های برتر سه استان ایلام، کردستان و کرمانشاه در قالب ورک شاپ یک روزه کاریکاتور «رویاهای پوچ ترامپ» را به تصویر در می آورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ایرج کاکی مدیر فرهنگی و هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای برنامه های مشارکتی مراکز استانی حوزه هنری و به منظور هم افزایی هنرمندان سه استان کرمانشاه، ایلام و کردستان، روز 13 آبان کاریکاتوریست های برتر این سه استان با میزبانی حوزه هنری کرمانشاه ورک شاپ آموزشی کاریکاتور تولید محور را برگزار می نمایند.

وی افزود: در این ورک شاپ یک روزه کاریکاتوریست های مدعوضمن گرامیداشت یوم ا... 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و با توجه به رویدادهای جهانی و اقدامات استکبارانه رئیس جمهور جدید آمریکا و تلاش در جهت فشار بر کشورهای مستقل و آزادی خواه جهان با هدف  زنده نمودن مجدد خوی استعمارگرانه با به چالش کشیدن این سیاست ها «رویاهای پوچ» و خارج از منطق و رویکرد امروز جهانی، «ترامپ» را به تصویر در می آورند.

وی گفت: موضوعاتی که در این ورک شاپ مورد توجه هنرمندان کاریکاتوریست قرار می گیرد شامل: رویاهای پوچ ترامپ، حقوق بشر آمریکایی، دموکراسی آمریکایی  و نقش مرزبانان و سبز قامتان سپاه پاسداران در حفظ حریم جمهوری اسلامی ایران و خنثی سازی توطئه های استکبار جهانی خواهد بود.

کاکی با اشاره به سیاست های جاری حوزه هنری در همکاری و مشارکت استان های همجوار در تولید آثار مبتنی بر سیاست های محوری نظام مقدس اسلامی تصریح نمود: مجموعه آثار خلق شده در این ورک شاپ تولیدی در قالب نمایشگاه در سه استان به  نمایش عمومی گذاشته می شود.

وی بر اهمیت ارتباط و مشارکت هنرمندان این سه استان در تولید آثار مشترک در قالب سیاست های محوری حوزه هنری تأکید نمود و گفت: این همایش حاصل نشست مشترک  مسئولین سه استان بوده و ان شاء ا... با حمایت های رئوسای حوزه هنری سه استان و مشارکت هنرمندان این منطقه با توجه به پتانسیل بسیار قوی هنری منطقه زاگرس، در آینده شاهد اتفاقات بسیار ارزنده ای در تولید آثار فاخر هنری خواهیم بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج